To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Polećcie mi proszę książki na wakacje

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Tamara79
Doradźcie jakie tytuły sie sprawdzą w warunkach działkowych, w piaskownicy z dziećmi, na leżaku. Lubię literaturę ambitna ale nie ciężka. To nie ten moment i czas. Coś lekkiego, przejemnego, wciągająceago ale jednoczesnie ambitnie i z klasą.
Bede wdzięczna, a moje osłabione ostatnio komórki nerwowe odpowiedzialne za czytanie czegos wiecej niz Pan Kuleczka odrodza sie i rozkwitna.
Tamara79
bb wiem dzieki znam ten watek, ale tam tyle tych tytułów, różności, ale raczej te ambitne, trudne z tego co kojarze.
bb
Ok, to w jakim stylu? tematyce? ulubieni autorzy? Podpowiedz cos to wyprodukujemy liste zakupow wakacyjnych icon_wink.gif
Tamara79
bb dawno już nie czytałam, więc trudno stwierdzić. Kiedys zaczytywałam sie w kryminałach, sagach rodzinnych.
Przede wszystkim musi byc wciągajace, bo z dwójką dzieci to ciężko bedzie mi sie skupić. Raczej z tych pozytywnych, optymistycznych, nie dołujacych.

edit: fantastyka odpada.

zeszle lato z tego co pamiętam:
https://www.mojerecenzje.info.pl/pl/menu/ksiazki/marina/index
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/49227/wejsc-tam-nie-mozna
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/80894/w-naszym-domu

bb
U mnie tez fantastyka odpada.

Na poczatek polecam te, ktore osotatnio bardzo zapadly mi w pamieci:







I mega lezakowo icon_wink.gif

jamana
[code][/code]Jeśli lubisz kryminały to polecam https://www.empik.com/szukaj/produkt?author...CFW7MtAodyQwAsg
WciÄ…ga i szybko siÄ™ czyta icon_smile.gif
jaAga*
Też miałam Camillę Lackberg polecić, tylko czy ja wiem....ona jednak dołująca jest icon_wink.gif- ale wciąga rzeczywiście.
bb
Nooo...czarna seria to raczej przy kominku na ferie zimowe a ie na wakacje icon_wink.gif Wg mnie.
Pilawianka
Czarna seria faktycznie lepiej pasuje do kominka ale na leżak też będzie ok.

Na wakacje polecam te książki, kupiłam w sumie przypadkiem ale warto było przeczytać.
bb
No I jeszcze moze cos z Jodi Picoult albo


Tamara79
Dzięki
Jodi Picoult zakupię na pewno, bo czytałam i fajnie pisze.
ResztÄ™ przejrzÄ™ w wolnym czasie.
Ta Camillę Lackberg wygląda drastycznie hmm, ale może jak dzieci zasną to czemu nie icon_smile.gif kominek mam.
Służące też ciekawie wygląda.

Kto jak nie ja co o tym myślicie? bo recenzje ma ciekawe tylko czy na moje warunki?
Powiem szczerze, ze jak się wczytam w coś waznego i mi dziecko coś miauczy to musze się hamować, żeby nie warczeć icon_wink.gif Więc zbyt ciekawa i ambitna nie może być icon_wink.gif

Acha jeszcze przypomniałam sobie... kiedys kiedyś czytałam książki których akcja dzieje się w Afryce, w tytule było drzewo.
LubiÄ™ ksiÄ…zki osadzone w ciekawej scenerii i z wÄ…tkami kulturowymi.


Znalazłam:
Królowa deszczu https://lubimyczytac.pl/ksiazka/49213/krolowa-deszczu

Spotkajmy sie pod drzewem ombu https://lubimyczytac.pl/ksiazka/49392/spotk...od-drzewem-ombu

sagi czytałam w liceum, też fajne przeżycie o jakiś studentach a później lekarzach, ale nie pamiętam nic icon_smile.gif
bb
Kto jak nie ja- ja polecam icon_wink.gif

Jak o doktorach I studentach to pewnie stary dobry Segal: Doktorzy vs Absolwenci?





choc ja z Segala najbardziej lubie Akty wiary- mam inne wydanie (klimatyczna okladka a nie ta a'la Harlequin)

Agnieszka AZJ
"Służące" jak najbardziej.
Poleciłabym Ci jeszcze "Ogród wieczornych mgieł", ale to książka, w której trzeba zatonąć, więc nie bardzo nadaje się na wakacje z dziećmi icon_wink.gif I zdecydowanie nie należy o niej nic wiedziec przed czytaniem, wtedy wciąga niesamowicie.

CYTAT(KanuÅ› @ Thu, 24 Apr 2014 - 22:42) *
bb dawno już nie czytałam, więc trudno stwierdzić. Kiedys zaczytywałam sie w kryminałach, sagach rodzinnych.
Przede wszystkim musi byc wciągajace, bo z dwójką dzieci to ciężko bedzie mi sie skupić. Raczej z tych pozytywnych, optymistycznych, nie dołujacych.


Jak saga rodzinna to może ksiązki Małgorzaty Gutowskiej - Adamczyk ? Cykle "Cukiernia pod amorem" i "Podróż do miasta świateł" ? Ja wolę ten drugi.

Poza tym przychodzi mi do głowy Kate Morton.

CYTAT(KanuÅ› @ Mon, 28 Apr 2014 - 21:24) *
sagi czytałam w liceum, też fajne przeżycie o jakiś studentach a później lekarzach, ale nie pamiętam nic icon_smile.gif


To pewnie byli "Absolwenci" i "Lekarze" Segala ?

Przyszła mi do głowy jeszcze książka "Pod słońcem Toskanii" Frances Mayes - zupełnie inna niż film bedący podobno jej ekranizacją icon_rolleyes.gif Potem pojawiło sie mnóstwo jej naśladowców, z naszym rodzimym "Domem nad rozlewiskiem", ale ona była pierwsza, reszta to popłuczyny. Sympatyczna wakacyjna lektura.
A z nowości z tego nurtu - "Zapach truskawek" Anny Włodarczyk, autorki bloga "Strawberries from Poland". Podeszłam do niej nieufnie, ale naprawdę czyta się doskonale.
Tamara79
bb tak, tak to właśnie to, wszystkie czytałam.

Ta CamillÄ™ Lackberg to jak Coben czy trudniejsza.?
bb
Oj nie, Coben to lato a Lackberg to zima icon_wink.gif


bb
A to znasz?


albo w klasyczne romantyczne nuty I Sparks'em poleciec? Pamietnik, List w butelce albo Noce w Rodanthe?

ulla
Nie do końca rozumiem określenie "literatura ciężka".

W święta przeczytałam po raz enty "Sto lat samotności". Jeżeli przypadkiem nie czytałaś, to może warto.

Ja na wakacje, jak nie mogę zabrać za dużo książek, to zabieram to co znam, znaczy Emily Dickinson i Lagerkvista - do poczytania kawałkami w wolnej chwili i ściągnięte z netu e-booki, to czego nie zdążyłam jeszcze przeczytać inaczej.
ruda_kasia
ja tak kocham jo nesbo, że dla mnie może być i na lato icon_smile.gif
jeśli lubisz sagi myślę że Północna Droga Cherezińskiej by Ci się spodobała.
A może cykl "Obca" Diany Gabaldon?
agnese
jak z lekkich to może Cukiernia pod Amorem, choć mi czytanie Jo Nesbo na leżaczku czy w piaskownicy tez by nie przeszkadzało icon_razz.gif
Żabolek
W klimacie Afryki to mogę polecić "Powrót do Missing"

Z kryminałów oczywiście Mankella. W poprzednie wakacje bardzo fajnie mi się go czytało na leżaczku icon_smile.gif
w te wakacje zamierzam zacząć Jo Nesbo.

A z takich lekkich ostatnio czytałam "Młyn nad czarnym potokiem" i "Szkołę gotowania pod Amorem"

Wczoraj skończyłam "Alibi na szczęście" W sumie tez ok tylko jak dla mnie trochę przesłodzona (ale 2 część też zamierzam przeczytać)
tyczka
"Cena wody w Finistere" - lekka, a ma w sobie..cos icon_smile.gif O rozpoczynaniu zycia na nowo, w pogodna jesien zycia...

https://merlin.pl/Cena-wody-w-Finistere_Bod...CFckBwwodRkQAJQ
Orinoko
"Krawcowa z Madrytu" - choć jeszcze całej nie przeczytałam, dobrze się czyta.
muppet
Wszystkie romanse Nory Roberst - szczególnie na plaży czy innym gorącym, nasłonecznionym miejscu kiedy nie chce się myśleć. Nie jest to literatura wysokich lotów, ale takie właśnie całkiem dobrze napisane czytadło.
Ammm
Lekka przyjemna i pozytywna jest też F. Flagg "Nie mogę się doczekać, kiedy wreszcie pójdę do nieba"
Pronto
Polecam Wszechświat kontra Alex Woods
Tamara79
Przecztalam Sluzace przyznam, ze fajnie sie czytalo ciekswy jezyk narratorki poczatkowo nie moglam sie przyzwyczaic. Ale oddaje to nadtroj ksiazki.
Przede mna leza truskawki polecane przez Agnieszke hehe podchodze nieufnie bo nie przepafam za opowiafaniami. Zobaczymy
Pisze x telefonu, przepr. za literowki i styl.
Evii
Jak chcesz się zrelaksować, to polecam serię Jeździec Miedziany icon_smile.gif Paulliny Simons. Pierwszą część jedyne 720 stron przeczytałam w trzy dni :)Bardzo fajne romansidło z historią w tle.
Molak
Ja katuje "Gre o tron", jest świetna!
muppet
Zdecydowanie Musso! To mój ulubiony autor ostatnio.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.