To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

OFE i ZUS czy tylko ZUS

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

ana84
A Wy jak wybieracie?
Ciocia Magda
Był już taki temat: ZUS czy OFE
chociaż nie wiem, czy jakieś 100-procentowe konkluzje można z niego wyciągnąć 32.gif
matylda315
Ja OFE i ZUS .
agrafkaa
Można i ofe i zus? Czy trzeba wybrać albo ofe albo zus?
matylda315
Wybierasz albo OFE i ZUS albo tylko Zus ...
logan
Poradziłabym osobą, które nie do końca są poinformowane w temacie-a uwierzcie mi, że sa takie które nie widza bo im wszystko jedno, o to aby poczytały troche o reformie, która wprowadziła ZUS. Ja naturalnie podczas wyboru wolałam zdecydować, że zostaje i w ZUS i w OFE aczkolwiek ta opcja nadal nie daje mi zbyt dużej pewności, że na satre lata będzie mnie stać na przeżycie. Dlatego postanowiłam się edycja]mam od jakiegoś czasu indywidualne konto emerytalne bo tak czuję się dużo bezpieczniej. uważam też, że w normalnie rozwinietym i funkcjonującym państwie za jakie sie ma Polska nie powinno być takiej sytuacji żeby człowiek musiał sie martwić o emeryturę skoro przez tyle lat odprowadza składki no ale jednak...dlatego mój ruch był taki a nie inny.
jolanta25
Wybrałam i zus i ofe a prywatnie mam konto emerytalne czyli tzw III filar.
dzoanka
Zdecydowanie... trzeci filar. Jak oszczędzać na emerytuję, to tylko na własną rękę. A możliwości jest dużo, konto oszczędnościowe, IKE, lokata, fundusz, inwestycja. Chyba najbardziej opłaca się tera właśnie np. lokata i do tego IKE... nie wiem sama, w artykule tutaj zaproponowano udział w programie emerytalnym, ale jeszcze nie ogarnęłam co to takiego i na czym polega.
kaska2909
Zamiast OFE to chyba lepiej odkładać sobie na lokacie albo na koncie w banku te pieniądze. Pewnie więcej się tak uzbiera. Teraz są dość ciekawe opcje, o tutaj wypisane https://banki.edu.pl/ Mnie ten temat zainteresował. Bo chyba więcej tak pieniądzy sią odłoży na starość.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.