To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Kupiłam nebulizator

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Tamara79
Czym mogę inhalować 4-5 letnie dziecko? Co podajecie bez recepty?
Takie przepisane przez lekarza mam, ale nie chciałabym dawać tylko chemii.
malgosia1968
sól fizjologiczna
Adriannna
Dokladnie, tak jak Malgosia pisze - sol. My tylko to stosujemy i zawsze pomaga.
Martucha_
Polecam też sodę oczyszczoną. Proporcje to łyżeczka sody na szklankę przegotowanej wody. Do nebulizacji oczywiście niewiele, ok 3-5 ml.
Wenika
My też inhalujemy się solą fiziologiczną, niezastąpiony przy katarze icon_smile.gif
Tamara79
czy wieczorem tez można?
Rozumiem, że sól ma za zadanie nawilżyc sluzówki, co wtedy z nasivinem który ma obkurczyc wysuczyć? jak to połączyć? czy nie łączyć?
Maadzik
Sól rozrzedza wydzielinę i ułatwia pozbycie się jej z noska. Nie rób tuż przed spaniem bo wtedy rozrzedzony katar leje się na poduszkę. Ja zawsze robię inhalacje 40 minut przed spaniem a nasivin podaję tuż przed snem, jak już katar wyleci.
agnese
u nas super sprawdza się inhalowanie Zabłocką Solanką Jodowo-Bromową
Pawełm
Witam.
Do nebulizacji używamy na tą chwilę soli fizjologicznej nic innego.(nie ma na to badań)
Jeśli nebulizator produkuje bardzo małą cząsteczkę to wszystko idzie do płuc, a nie do nosa.
Do czyszczenia kanałów nosowych używa się irygatorów.

Przy suchym kaszlu inhalacja z soli też pomaga,
Przynajmniej mojemu dziecku .
Ale ja mam sprzęt ze zmienną wielkością cząsteczek, zakładam nakładkę na górne drogi oddechowe i inhaluje dziecko koło 4 min
Polecam poniższa stronę troszkę doczytajcie i sami wyciągnijcie wnioski.
[edit: moderacja]

Pozdrawiam
mikimiki00
Nie robi mi problemów Novama Familino Pro. Dużo używamy bo po pierwsze przy inhalacji a po drugie przy oczyszczaniu nosa i zatok (jest tutaj specjalna nasadka do irygacji w komplecie). Prosta szybka obsługa, wydajna praca, nie trzeba długo siedzieć nad urządzeniem.
Blare
Hej, a ktoś z Was się orientuje,czy w nebulizatorze (konkretnie chodzi mi o Air Pro) można używać preparatów z kwasem hialuronowym?
Ekspert Healthin
Dzień dobry,
nebulizator Air Pro można stosować do wszystkich leków z wyjątkiem leków pentamidynowych oraz cieczy zawierających estry, oleje, cząsteczki zawiesin łącznie z ekstraktami ziołowymi, a także preparatów zawierających kwas hialuronowy.
Stosowanie preparatów z kwasem hialuronowym w Air Pro może powodować zapchanie membrany w nebulizatorze poprzez osadzanie się jego cząsteczek na membranie. Po użyciu preparatu z kwasem hialuronowym urządzenie może nie działać poprawnie. Proszę pamiętać, że w zakresie poznania listy preparatów i leków zalecanych w terapii wziewnej, najlepiej skonsultować się w tej sprawie z lekarzem, gdyż używanie wyrobu powinno być zalecone przez lekarza, należy stosować się do zaleceń lekarza odnośnie typu leku, jego dozowania i sposobu użycia.
Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania nt. nebulizacji, chorób układu oddechowego czy rodzajów nebulizatorów, zachęcam do dodawania we wpisach hashtagu #pytaniedohealthin. Chętnie wyjaśnię wszelkie wątpliwości.
Pozdrawiam
Ekspert Air Pro
Irenajasek
Ja zamawiałam Familino to jest akurat włoski sprzęt. Z takich rzeczy które wyróżniają ten inhalator to na pewno dożywotnia gwarancja i dopasowane maseczki które nie uwierają w buzię tylko fajnie delikatnie przylegają, aerozol nie leci na oczy a mogłoby to być dość bolesne w skutkach.
irenakikis
KupowaliÅ›my inhalator dla dziecka od Sanity – polska marka, sprzÄ™ty w sensownych cenach a w praktyce naprawdÄ™ bardzo fajnie siÄ™ sprawdzajÄ… wiÄ™c myÅ›lÄ™, że warto bÄ™dzie po nie siÄ™gnąć. Ciekawa propozycja, z której bÄ™dziecie zadowoleni.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.