To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Moja Stefcia

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Martucha_
Przygarnęliśmy ja w grudniu, taki prezent świąteczny sobie zrobiliśmy. Chwaliłam się poprzednią przygarniętą dwójką, a Stefą jeszcze nie, a należy jej się, więc się chwalę. Stefa bardzo się bała, ale szybko nas pokochała i stała się najbardziej uroczym kotem, jakiego znam. A teraz jest najsmutniejszym kotem, jakiego znam. Łapkę amputowaną miała wczoraj, przez tydzień walczyliśmy o nią, nie udało się. Pogryzł ją pies. Biedna, smutna, jeszcze nie bardzo potrafi chodzić na trzech łapkach, czasem się przewraca. Śpi ciągle lub leży tak patrząc w dal, odwraca się, gdy ktoś podejdzie. Ogromnie przykro patrzeć na nią icon_sad.gif Ale głaszczemy, przytulamy, mam nadzieję, że zapomni, że kiedyś na czterech było inaczej, łatwiej.

A oto Stefcia jeszcze z czterema łapkami. Jest cudowna.











jujka
Martucha_ dobrze, że Stefcia ma Ciebie...
karoleenka
Martucha jeszcze odzyska rsdosc zycia ale wiem ze serce peka jsk die patrzy na rozpacz zwierzaka i nie mozna nic zrobic:(najwazniejsze ze zyje !
April.
To niesamowite, też mam Stefę i wygląda identycznie jak Twoja !

Wyściskaj ją od nas, biedulkę. Mam nadzieje, że z Waszą pomocą szybko odzyska radość życia.
Bianka
Biedna Stefcia tak bardzo mi jej zal icon_sad.gif
Martucha_
Oj pęka serce, pęka. Stefa dziś ma oczka mokre, zupełnie, jakby płakała icon_sad.gif Cholerka, a ja ryczę z nią.

April, uściskaj bliźniaczkę icon_smile.gif
Lutnia
Oczywiście, że będzie radosnym kotem, świetnie funkcjonującym na trzech łapach, zwierzęta naprawdę przyzwyczajają się do tego szybko. Na razie jest obolała po zabiegu, zestresowana.
Przytul ją ode mnie.
Agnieszka_82
Martucha - ściskam mocno !!!!
Trzymajci się !

ps widziałam kiedyś brykającego bokserka na 3 łapkach - radośc miał wymalowaną na buzi i tego samego życzę Stefci !!!!
Martucha_
Dzięki dziewczyny, zaraz ją wyściskam icon_smile.gif ja wiem, że Stefa ochłonie, zapomni i będzie szczęśliwa.

Agnieszka_82, pocieszające to bardzo icon_smile.gif Btw ja też mam bokserka. One mają radość wymalowaną na pysku bez względu na okoliczności icon_smile.gif
Agnieszka_82
CYTAT(Martucha_ @ Thu, 29 May 2014 - 13:08) *
Agnieszka_82, pocieszające to bardzo icon_smile.gif Btw ja też mam bokserka. One mają radość wymalowaną na pysku bez względu na okoliczności icon_smile.gif


Ja też mam bokserkę icon_smile.gif 6 lat skończyła a szaleje i cieszy się jak młodziak icon_smile.gif nawet po moim wyjściu z wc cieszy sie na mój widok jakby mnie nie było pół dnia !

Masz zdj psiaka i kotów ?
Żabolek
Piękna jest! I najważniejsze że żyje! Mój Klakier nie miał tyle szczęścia icon_sad.gif
Martucha_
CYTAT(Żabolek @ Thu, 29 May 2014 - 13:40) *
Piękna jest! I najważniejsze że żyje! Mój Klakier nie miał tyle szczęścia icon_sad.gif


Żabolku icon_sad.gif Mój poprzedni pies zginął od trutki, to już 10 lat, a wciąż, gdy sobie przypomnę jego cierpienie, łzy same cisnął mi się do oczu. Przykro mi bardzo z powodu Klakiera.


Martucha_
Agnieszka, poszukam zdjęć i pokażę resztę stada icon_smile.gif
anetadr
Ale śliczna Stefa icon_smile.gif

Na pewno szybko dojdzie do siebie.

Aneta
eve69
Śliczna kota.

Daj jej trochę czasu, za parę tygodni będzie szalała tak, że przestaniecie zwracać uwagę na to że ma tylko 3 łapki.
April.
A tutaj moja Stefa - z pozdrowieniami dla bliźniaczki imienniczki icon_smile.gif

jujka
April., czy to to słodkie kociątko, które rok temu miziałyśmy na zlocie?

Martucha_ serce się kroi, ale mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Stefa szybko się przyzwyczai, będzie dobrze...Jest obolała, zapewne też po pogryzieniu jeszcze toczy się w niej infekcja... Biedactwo... Czasem tak mi smutno, kiedy Momo gapi się przez okno, ale wiem, że nie mogę go wypuścić icon_sad.gif
anetadr
CYTAT(jujka @ Thu, 29 May 2014 - 21:43) *
April., czy to to słodkie kociątko, które rok temu miziałyśmy na zlocie?


Czas szybko leci... To było dwa lata temu.

Aneta
April.
Tak, to już dwa lata.
Przed wyjazdem na tegoroczny zlot moi chłopcy próbowali mnie namówić do zabrania Stefy - żeby sobie przypomniała miłe chwile na zlocie icon_smile.gif
Tigerek
Na pewno szybko przywyknie, na razie frustruje się własną niezdarnością, ale koty to wbrew pozorom silne zwierzęta icon_smile.gif - rozpieszczajcie, dopieszczajcie - musi ochłonąć.
malgosia1968
Marta uściskaj Stefkę ode mnie. Bardzo mi przykro, że straciła łapkę ale z kotami jest tak jak piszą dziewczyny szybko się wyliże i nauczy poruszać o trzech łapkach.
Marta gdzie w tak szczupłej dziewczynie jak TY mieści się tak ogromne serce przepełnione miłością do zwierząt, chylę czoła blagam.gif
Adriannna
Martucha - nic madrego nie napisze. Dziewczyny juz wszystko powiedzialy. Najwazniejsze ze Stefa wyszla z tego calo. Niestety bardzo czesto spotkanie z psem konczy sie nie tylko na rozszarpanej lapce. Grunt, ze jestescie przy niej, otaczacie miloscia, przytulacie. "Lada moment" kotka opanuje umiejetnosc poruszania sie na trzech lapkach. Zycze jej jak najszybszej rekonwalescencji.
Martucha_
Już biega po schodach, wskakuje na kanapę, więc właściwie nawet nie z dnia an dzień, a z godziny na godzinę, jest coraz lepiej. Ale jest osowiała i obolała.

Jujka, no właśnie... kurcze ja mam wyrzuty sumienia, wielkie. Bo wypuszczam koty. Ale moje okolice są zupełnie inne niż Twoje, nie ma tu ulic, nawet asfalt dość daleko, łąki, pola, lasy. No ale jednak zagrożenia są. I ja mam ogromny dylemat, co zrobić. Moje koty nie oddalają się za bardzo, krążą w obrębie naszej działki i odrobinę poza, ale coraz odważniejsze są, więc się oddalają.

Małgosia, oj mieści się, mieści, no przestań, zdecydowanie ma się gdzie mieścić icon_smile.gif

April, moja Stefa! icon_smile.gif Choć chyba moja drobniejsza jest, jest najmniejsza z moich kotów.
Sokolica
Dzielna kicia! Podrap ją za uszkami ode mnie i od moich cór icon_smile.gif
Moja Binka też biega wszędzie ile tylko chce. Mieszkamy blisko lasu i jak była młoda i głupia icon_wink.gif to tam najczęściej szalała a teraz jest dorosła i mądra i czas spędza głównie w okolicach domu icon_smile.gif
Pogoda
Tak się zastanawiam... Czy zwierzęta po amputacji też odczuwają bóle fantomowe? Wiadomo coś na ten temat? Przepraszam, może to nie jest jeszcze odpowiednia chwila na takie pytania... Ale z drugiej strony, znajomość zagadnienia też może w przyszłości Marcie pomóc zrozumieć Stefę ...
Martucha_
Pogoda, ja też się nad tym zastanawiam. Na razie z pewnością po prostu odczuwa ból, co zrozumiałe, rana jest świeża, ale właśnie ciekawa jestem, co będzie, gdy już wszystko się wygoi.
Ludek
Miziaki dla Stefy. NIedługo nie będzie nawet pamiętała, że miała 4 łapki.
Martucha_
CYTAT(Ludek @ Fri, 30 May 2014 - 14:06) *
Miziaki dla Stefy. NIedługo nie będzie nawet pamiętała, że miała 4 łapki.


Ona już bryka! Jeju jak to szybko poszło, dzięki dziewczyny za pocieszanie i bycie tu z nami. Stefa już dziś była zupełnie innym kotkiem, biega, już chyba nie jest nieszczęśliwa icon_smile.gif I przez tydzień może odpocząć od znienawidzonego (przez nią) weterynarza icon_smile.gif Od 10 dni była u niego codziennie, przeszła w tym czasie 2 operacje, mnóstwo zastrzyków, ma go dość icon_smile.gif
Pogoda
Super icon_smile.gif). Wiedziałam, że szybko się zaadaptuje. A i Tobie chyba kamień z serca spadł...
Martucha_
CYTAT(Pogoda @ Sat, 31 May 2014 - 09:21) *
Super icon_smile.gif). Wiedziałam, że szybko się zaadaptuje. A i Tobie chyba kamień z serca spadł...


oj spadł icon_smile.gif Je jak szalona, łasi się, jest już fajnie icon_smile.gif
Ludek
To super icon_smile.gif
Sokolica
CYTAT(Martucha_ @ Sat, 31 May 2014 - 08:26) *
oj spadł icon_smile.gif Je jak szalona, łasi się, jest już fajnie icon_smile.gif

Super, że tak to wygląda. Mądra i dzielna kocina icon_smile.gif
Żabolek
Ale fajnie się czyta takie dobre wieści icon_smile.gif
Martucha_
Stefcia dziś icon_smile.gif





Stefa wczoraj spadła ze schodów icon_sad.gif A dokładnie z barierki na górze. Usiadła na górze na barierce, straciła równowagę i runęła w dół, na parter. Nic jej się nie stało, choć odgłos był nieciekawy, jakby uderzyła o podłogę najtwardszą częścią swojego ciała, czyli głową. Przestraszyła się, ale nic jej nie jest. Jeju ja zawału dostanę przez nią icon_sad.gif
Tamara79
śliczna kaskaderka icon_smile.gif
Agnieszka_82
Cudna jest !
Sokolica
Jeju, ale podobna do mojej Binki! Śliczna kocurka icon_biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.