To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Mega pyszna szarlotka na kruchym cieście

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Ryjek
U mnie furore robi ta mega pyszna szarlotka na kruchym ciescie

przepis na wymiary blaszki ok 25x35cm (chyba, ze ma byc ciensza to mozna wieksza blaszke)

Skladniki:
300gr masla (najlepsze osełkowe)
500gr maki krupczatki
250gr cukru pudru
6 ugotowanych żółtek (startych na tarce na malych oczkach lub przetartych przez sito)
2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia

Ciasto zagnieść i wstawic na ok. 2h do lodowki (ja wkladam na 20-30 min do zamrażarki)

plus:
ok. 2 kg jabłek
2 łyżki cukru
1 łyżeczka cynamonu
1 łyżka mąki ziemniaczanej
1/4 szkl. zimnej wody

Jablka obrac i zetrzec na grubych oczkach. Nastepnie krotko przesmazyc z cukrem oraz cynamonem. Pod koniec w wowdzie rozrobic make ziemniaczana i dodac do jablek. Wymieszac i po ok. 1-2 minucie wylaczyc. Jabłka mozna przygotowac wczesniej, jak i ciasto, wiec samo wykonanie pojdzie o wiele szybciej icon_smile.gif

Nastepnie do wylozonej formy papierem wylozyc 1/2 ciasta. Ja scieram na tarce o duzych oczkach i rownomiernie rozkladam po blaszce. Podpiec spod w piekarniku w temp.ok 175 st. z termoobiegiem przez 10-12 minut. Po czym wylozyc na podpieczony spod jablka i zetrzec na wierzch druga polowe ciasta. Piec ok. 40 min w temp. 150 st. z termoobiegiem. Upieczone posypac cukrem pudrem. Ciasto jest bardzo kruche. Najlepiej wyciagnac ciasto z papierem na blat i dopiero kroic na dowolne kawalki.


Smacznego icon_smile.gif



Orinoko
Ciekawy przepis, zwłaszcza te żółtka na twardo, ale kto wie, może się odważę wypróbować specjalnie dla alergiczki na białko jaja. Przynajmniej ugotowane żółta to większa gwarancja braku białka, bo przy oddzielaniu nie zawsze się uda w 100%. Dzięki! Wygląda super apetycznie 06.gif
Ryjek
Orinoko wlasnie te zółtka ugotowane sprawiaja, ze ciasto jest bardziej kruche icon_smile.gif Naprawde polecam. Moje starsze dziecko wciagnelo wczoraj 2 spore kawalki, a mlodsze jeden icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.