To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

truskawkowo

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

agrafkaa
Co robicie z truskawek? Brak mi pomysłów (dżem, kompot, z makaronem, pierogi, ciasto)dodajecie może do jakiś sałatek? Co ja tu będę.... proszę o wszelkie przepisy truskawkowe
moko.
Głownie dzemy - własnie wykonałam czekodzem wg. pomysłu Marghe icon_smile.gif
Ale czesto dodaje je do sałatek z rukolą, kaczką, chociaz często je zastępuje malinami.

Bardzo lubie pyzy z truskawkami i wszelkie tarty!
tyczka
Smoothie.

O, a przepis na dunska tarte z truskawkami moge wrzucic pojutrze! icon_smile.gif ( podawalam w ogolnym mniam mniamie, swego czasu, w ciastach i wypiekach ).
Tamara79
Ja robię deser: truskawki miksuję i dodaję galaretkę rozpuszczoną w szklance wody ( tak jak sie robi galaretke ale w połowie płynu) Powstaje taki mus. Do lodówki na godzinkę. Truskawek ok pół kilo na jedna galaretke.
Fajnie sprawdza się tez zimą z mrożonych owoców.
mama_do_kwadratu
A macie przepis na takie banalne ciasto (najbanalniejsze znaczy icon_wink.gif ) z truskawkami, takie co KAŻDEMU antytalentowi wyjdzie?
Paula.
Ja miksuję z serkiem mascarpone, nakładam do pucharków i odstawiam do lodówki na jakiś czas. Dziewczyny, w tym ja icon_smile.gif) uwielbiają.
Orinoko
Ciasto z musem truskawkowym - coś a la sernik na zimno. W dodatku bez sera, dla alergików. Przebój w domu. 04.gif (masę serową udawała kasza manna).
Makaron z truskawkami.
Coctaile.
Truskawki z jogurtem naturalnym jako deser.
Będę mrozić, żeby mieć w zimie.
GalaretkÄ™ bez galaretki = mus na agarze 03.gif
Lody bezmleczne i bezcukrowe - bananowo-truskawkowe (miksuję w blenderze te dwa zmrożone owoce i voila). Gotowe momentalnie, po zmiksowaniu, plusj akieś 30 min mrożenia wcześniej. Bez maszynki i wielkich ceregieli. Zdrowe, pyszne.
Agula9
Sernik na zimno, koktajle z co się nawinie (kiwi, banan, pomarańcza....) z mlekiem lub wodą min. Ewentualnie mrożone jak u poprzedniczki. Do lodów dodaję lody w pucharki + truskawki porojone.
I wcinam same mmmniam....

A z makaronem jak robicie z serem, śmietaną, jogurtem naturalnym?
Agnieszka AZJ
CYTAT(mama_do_kwadratu @ Sat, 14 Jun 2014 - 23:55) *
A macie przepis na takie banalne ciasto (najbanalniejsze znaczy icon_wink.gif ) z truskawkami, takie co KAŻDEMU antytalentowi wyjdzie?


nie wiem, czy każdemu, bo kiedyś podawałam ten przepis Cleo i jej nie wyszło - a wychodziło nawet moim córkom jak miały 10 lat 37.gif

5 całych jajek plus szklanka cukru - zmiksować

dodać:
1 i 1/2 szklanki mąki i jedno opakowanie kiślu (czy kisielu ???) cytrynowego (normalnego, nie żadne wynalazki typu "szybki kubek") oraz 10 - 15 dag masła (roztopionego, ale nie ciepłego)

i wymieszać mikserem (ale nie miksować długo).

Przelać do tortownicy wysmarowanej masłem i wysypanej bułka tartą. Na wierzch położyć całe truskawki (albo inne owoce) - w czasie pieczenia zatopią sie w cieście. Piec w temp. 180 - 200 stopni, aż się zrumieni na wierzchu, a w środku będzie suche.

Posypać cukrem pudrem.

Przepis pochodzi z "Kuchni" sprzed wielu lat, podawała go żona ś.p. Jerzego Binczyckiego. Stosuję go w róznych wersjach - z owocami, jako babkę (trochę jak piaskowa), a na Wielkanoc piekę z niego baranka i zajączka (ta porcja wytarcza na obie foremki).
marghe.
dżemy, domowe galaretki i kisiele, lody, soki, koktajle, sosy do naleśników, drinki icon_wink.gif
dodaję do sałatek, do gazpacho
itp

przymierzam się do drożdżówek
Ammm
Ukochany torcik moich dzieci: https://www.kwestiasmaku.com/desery/torty/t...ny/przepis.html

Piekę bezy małe albo kruszę większą, można też kupić gotowe małe beziki, do tego bita śmietana i truskawki.

To mi ostatnio chodzi po głowie też: https://www.kwestiasmaku.com/zielony_srodek...ny/przepis.html

Robię krem na bazie serka mascarpone i mus z truskawek i układam warstwami w kieliszku w kształcie stożka.

Daiquiri/margarita truskawkowa.

Koktajl na maślance.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.