To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

wyprawka - 1 klasa

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

tormenta
mój syn od września idzie do 1 klasy, na zebraniu dostaliśmy spis co mam mu kupić. Dużo tego jest, a ja z racji zbliżającego się porodu chciałaby zamówić wszystko jak najszybciej i mieć z głowy.


czy znacie jakieś dobre sklepy w internecie gdzie dostanę wszystkie te rodzaje bloków i brystol itd? (ja nawet nie wiedziałam, że są bloki techniczne z kolorowymi kartkami), czy brystol A0 - też jest bez problemu dostępny?

w ogóle nie ma długopisu tylko ołówki - czy to znaczy, że dzieci uczą się pisać ołówkiem? Czy w takim razie ważny jest rodzaj ołówka - twardość itd.?
kalarepa78
Ołówek proponuję kupić trójkątny - u nas najlepiej sprawdził się Trilino, niezła też jest Lybra (z rowkami). W znanym serwisie aukcyjnym znajdziesz całe tabuny sprzedawców u których pewnie gros rzeczy z tej listy bez problemu kupisz.
tormenta
dzięki kalarepa78 ale np. z brystolem mam problem bo A0 nie znajduje mi nawet na a.. icon_wink.gif
Kaszanka
A musisz koniecznie ten format a0 kupić przez internet? Ja kupuję w zwykłym papierniczym za parę złotych dopiero gdy był koniecznie potrzebny. Wcześniej wkurzało mnie, że leży na szafie i się kurzy a korzystali dopiero w maju 21.gif
tormenta
Kaszanka - kazali kupic i na poczatku roku zaniesc do szkoly. Bylam w kilku papierniczych i nie mieli brystolu dlatego pomyslalam, ze to nie jest standardowe wyposazenie tego typu sklepow. Prawda jest taka, ze nigdy nie potrzebowalam takich formatow.
Dlatego pytam czy to sie kupuje przez internet czy mam szukac jakichs bardziej profesjonalnych sklepow papierniczych.
Kaszanka
To mnie zaskoczyłaś, bo w mnie w każdym papierniczym brystol jest i to w przeróżnych kolorach.
kalarepa78
Ja tak jak Kaszanka - brystol we wszystkich kolorach tęczy kupuję w najbliższym papierniczym. Skoro nie ma A0 to może kup kilka mniejszych i już.
ulla
Zestaw podobny do tego jaki był potrzebny Weronice, no może oprócz tych dużych arkuszy, bo takowe, jak były potrzebne to miała wpisane do dzienniczka. I dziwią mnie kredki świecowe - nawet w przedszkolu używali Bambino. A jak są pastele i kredki ołówkowe, to pewnie z raz tych świecowych użyją.

Podobała mi się za to sugestia ze strony pani od plastyki, żeby dać dziecku strój ochronny na plastykę, np. stary T-shirt, który nałoży jak będą np. malować, bo się wtedy mniej pobrudzi. Prałam toto, mniej więcej raz na miesiąc, a sądząc po śladach twórczości artystycznej, jak najbardziej było to przydatne.
tormenta
Ulla - dzieki za rady icon_smile.gif
Tez mnie dziwia te kredki...
W kazdym razie - dostalam namiary na papierniczy w ktorym podobno kupie wszystko od Pani z Szymoowej przedszkolnej zerowki.
Sklep jest calkiem blisko przedszkola wiec nie jest zle.
Dzieki jeszcze raz za info o olowkach icon_smile.gif
ewela
to ja tylko doloże jak farby, to ASTRA- mają kolory jak nalezy i nie smierdzą.
Mozna kupic tanszÄ… wersjÄ™ tego samego producenta pt wyprodukowano dla np Carrefura.
Wowczas nie placisz na ozdobne pudełko, tylko za tą samą jakosc farb.
No i kredki Bambino- tez mozna kupic tanszą (mniej kolorowe pudełko) wersję- wyporodukowano dla....- ale trzeba czytac z tyłu producenta (Majewski Bambino)

mam nadzieje,ze zrobiłam reklamy.....ale sama tak kupuję....i mam to sprawdzone. Swoim rodzicom polecam....i warto pracowac na materiałach, gdzie będzie widac efakty...a nie tylko plamy cieni....

tormenta
ewela - dziękuję za info o farbach icon_smile.gif
TAQILLA
wszelkich rodzajów bristol - rozmiar, kolor, gramatura itp - zawsze kupuję w empiku. Mają spory wybór w salonach - nie wiem jak on-line, bo kupuję stacjonarnie, po sąsiedzku prawie.
ulla
CYTAT(ewela @ Mon, 23 Jun 2014 - 20:00) *
to ja tylko doloże jak farby, to ASTRA- mają kolory jak nalezy i nie smierdzą.
Mozna kupic tanszÄ… wersjÄ™ tego samego producenta pt wyprodukowano dla np Carrefura.
Wowczas nie placisz na ozdobne pudełko, tylko za tą samą jakosc farb.



Nie jestem pewna tej jakości. Jak kupowałam jej w Carrefour, to przez dwa lata z rzędu w drugiej połowie roku pojawiła się pleśń na 2-3 kolorach. Jak kupowałam normalne Astra, to ten problem nie wystąpił.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.