To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

DG - ubezpieczenie chorobowe

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

agarad
Mam kilka pytań dot. działalności gospodarczej i składeczek icon_wink.gif

Przy prowadzeniu DG ub. chorobowe jest dobrowolne, tak? jakie świadczenia przysługują z tytułu podlegania temu ubezpieczeniu? czy tylko zasiłki (chorobowe, opiekuńcze, macierzyński)? czy coś jeszcze.

Opieka w ramach publicznej służby zdrowia to ubezpieczenie zdrowotne, czyli obowiązkowe w DG?

Czy są one jakoś razem powiązane? na co narażamy siebie nie opłacając dobrowolnego chorobowego?
moko.
CYTAT(agarad @ Thu, 25 Sep 2014 - 06:23) *
Mam kilka pytań dot. działalności gospodarczej i składeczek icon_wink.gif

Przy prowadzeniu DG ub. chorobowe jest dobrowolne, tak? jakie świadczenia przysługują z tytułu podlegania temu ubezpieczeniu? czy tylko zasiłki (chorobowe, opiekuńcze, macierzyński)? czy coś jeszcze.

Opieka w ramach publicznej służby zdrowia to ubezpieczenie zdrowotne, czyli obowiązkowe w DG?

Czy są one jakoś razem powiązane? na co narażamy siebie nie opłacając dobrowolnego chorobowego?

Sie obudziłam....
InteresujÄ™ CiÄ™ jeszcze ten temat ?

agarad
CYTAT(moko. @ Fri, 17 Oct 2014 - 07:01) *
Sie obudziłam....
InteresujÄ™ CiÄ™ jeszcze ten temat ?


Taaak, czekałam na Ciebie icon_smile.gif
moko.
CYTAT(agarad @ Thu, 25 Sep 2014 - 06:23) *
Mam kilka pytań dot. działalności gospodarczej i składeczek icon_wink.gif

Przy prowadzeniu DG ub. chorobowe jest dobrowolne, tak? jakie świadczenia przysługują z tytułu podlegania temu ubezpieczeniu? czy tylko zasiłki (chorobowe, opiekuńcze, macierzyński)? czy coś jeszcze.


Tak, przy DG ubezpieczenie chorobowe jest dobrowolne.
Jakie swiadczenia przysługują: wszelkie świadczenia ZUS (chorobowe, macierzyński, rodzicielski, opiekuńczy, rehabilitacyjny itp.)

CYTAT(agarad @ Thu, 25 Sep 2014 - 06:23) *
Opieka w ramach publicznej służby zdrowia to ubezpieczenie zdrowotne, czyli obowiązkowe w DG

Jeśli obowiązkowe są składki społeczne (emerytalna, rentowa, wypadkowa) chorobowa jak wyzej dobrowolna, to i obowiązkowa jest zdrowotna.
Generalnie czy podlega się obowiazkowo pod społeczne, czy nie, zdrowotna zawsze jest obowiązkowa, do tego stopnia, że jeśli posiadasz 5 działalnosci jako osoba fizyczna, które to DG rodzą tytuły do ubezpieczeń, to płacisz 5 razy zdrowotne icon_wink.gif (nie będę tutaj rozpisywać się na temat, kto będąc wspólnikiem danej DG podlega a nie podlega pod ub.) bo co działalnośc zwłaszcza spółek to inna odpowiedz.

CYTAT(agarad @ Thu, 25 Sep 2014 - 06:23) *
Czy są one jakoś razem powiązane? na co narażamy siebie nie opłacając dobrowolnego chorobowego?


Jak zachorujesz, nie masz swiadczeń, a skłądki społeczne płacisz w pełnej wysokości, bez pomniejszania za czas choroby.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.