To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Stres w niepłodności

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

bolmowa
Witam Was,
Naprzeciw parom i osobom zmagającym się z niepłodnością przychodzą również techniki oparte na mindfulness. W Polsce pojawiają się pierwsze treningi dedykowane do tej grupy osób.

Pary majÄ…ce problemy z zajÅ›ciem w ciążę niejednokrotnie dodatkowo obciążone sÄ… stresujÄ…cym diagnozowaniem i leczeniem. Coraz wiÄ™cej badaÅ„ naukowych wskazuje na zależnoÅ›ci pomiÄ™dzy doÅ›wiadczanym stresem a powstawaniem zaburzeÅ„ pÅ‚odnoÅ›ci. Wykazano np. istnienie zwiÄ…zków pomiÄ™dzy hormonami „stresowymi” a hormonami odpowiedzialnymi za prawidÅ‚owe funkcjonowanie narzÄ…dów pÅ‚ciowych.
Może warto spróbować uważności?

Co o tym sÄ…dzicie?
Tigerek
Że zaraz pojawi się jakaś reklama...
bolmowa
Tigerek, dlaczego tak od razu sądzisz? Proszę Cię jeśli nie masz ochoty się na ten temat wypowiadać, to nie spamuj tego wątku.
bolmowa
Kochani,

Zdrowych i Uważnych Świąt !!!

[edit: moderacja]
Agnieszka AZJ
Wykorzystywanie życzeń świątecznych, żeby wstawić reklamę, to już jednak przesada icon_sad.gif
mika331
Czego nie jesli pary ktore staraja sie o dziecko czuja na sobie praesje otoczenia i strach przed diagnozami lekarskimi taka metoda moze byc pomocna. Trzeba sie chwytac roznych rozwiazan.
Arletta24
Stres w wielu aspektach życia jest bardzo szkodliwy. A w przypadku starań o dziecko to szczególnie, bo niesamowicie przeszkadza w funkcjonowaniu naszych narządów płciowych.
Dlatego zdecydowanie warto się nie stresować i próbować żyć spokojnie, bez większych ekscesów.
elizaelza9
Zdenerwowanie i wzmożony stres w obecnej sytuacji dotyka wiele osób. Mi chociaż odszedÅ‚ stres zwiÄ…zany z szukaniem nowej placówki, lekarza (a to jest dla mnie najważniejsze).JeÅ›li gabinet w którym siÄ™ leczysz zostaÅ‚ zamkniÄ™ty – poszukaj alternatyw.Ja leczÄ™ siÄ™ w Invikcie, klinika nadal dziaÅ‚a, ale z zachowane sÄ… Å›cisÅ‚e procedury bezpieczeÅ„stwa. MyÅ›lÄ™, że na rynku jest wiele przygotowanych na to wszystko placówek, których tak Å‚atwo nie zamknÄ…. Z tego co siÄ™ dowiedziaÅ‚am procedury leczenia majÄ… ruszyć lada moment, wiÄ™c pewnie już warto siÄ™ zgÅ‚osić i zaplanować.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.