To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

bagaż podręczny do samolotu

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

green
Lot przede mną, na kilka dni dosłownie, ale właśnie się zorientowałam, że moja walizka przekracza wymiary bagażu podręcznego (musi mieć maks. 55 x 40 x 20 cm) i muszę na gwałt (do czwartku) kupić coś innego.
Co polecacie.
Jadę sama do innego miasta 3,5h, z dworca na lotnisko muszę dojechać sama, potem lot, potem transport z lotniska do hotelu. Nie chcę sztywnej walizki, bo takie są ciężki (2,5 - 3 kg) i mniej pakowne (około 35l), a tym samym już od początku mniej mogę do niej załadować, bo maksymalna waga bagażu to 10 kg. Za to wygodne są, bo mają kółeczka icon_smile.gif
Myślałam o torbie takiej, która może być i torbą i plecakiem, abym nie musiała jej nosić w ręce, a mogła zarzucić na plecy. Możecie mi coś polecić? Co się Wam sprawdziło?

Znalazłam w necie torby kabinowe Cabin Zero (waga niska bo 700 gram, pakowność 44l) - ale nie wiem czy to się sprawdza, jedna opinia była taka, że podobno po załadowaniu już tak dobrze nie wyglądają, zniekształcają się i przez to ciężko je wsadzić do wózka sprawdzającego na lotnisku wymiary bagażu.

Już nawet zaczęłam się zastanawiać nad fajnym plecakiem turystycznym - przynajmniej syn później wykorzysta na jakieś wyjazdy icon_wink.gif Tylko jaki, abym nie zbankrutowała 29.gif
bb
Jak nie masz zbyt wiele czasu to nie kupuj na oslep tylko moze cos pozycz na ten lot? A potem na spokojnie zainwestujesz w cos swojego? Moze na lotnisku? Moja najbardziej poreczna kabinowka I kilka torebek to lupy lotniskowe wlasnie icon_wink.gif
Martalka
widziałam u ludzi icon_wink.gif teraz ostatnio takie torby podróżne rozmiaru kabinowego, ale na kółkach jak walizka, z wysuwaną rączką. Ale nie usztywniane. Wydały mi się fajne. (nie lubię układania w sztywnej walizce).
Myślę sama nad taką. Niestety jeszcze nie orientowałam się konkretnie w firmach, nazwach...

Ciocia Magda
na allegro można kupić torby na wymiar zgodny z wymaganiami poszczególnych linii lotniczych - nie jakieś super-eleganckie, ale za to niedrogie icon_smile.gif
rysa154
Torba na kółkach może i fajna,ale mi podczas jazdy wszystkie rzeczy lądowały na dole i szorowaly o chodnik,więc szybko zrobiła sie dziura.
grzałka
CYTAT(Ciocia Magda @ Sat, 16 May 2015 - 15:25) *
na allegro można kupić torby na wymiar zgodny z wymaganiami poszczególnych linii lotniczych - nie jakieś super-eleganckie, ale za to niedrogie icon_smile.gif


My tak własnie kupowalismy, na allegro wpisaliśmyw wyszukiwarkę nazwę linii i nabyliśmy 5x tanią, miękką torbę tylko do latania, generalnie badziew, ale już którys lot z kolei przetrwały. Ale używane tylko do tego.
moko.
Ja kupilam mala i lekka walizke w ochniku. Za smieszne pieniadze.usztywniana z jakiegos tworzywa. Na kolkach i wys. Raczka
marghe.
sprawdź sobie np tu
https://www.sklep.wittchen.com/leathergoods...html?f_28_0=tak

ostatnio pożyczaliśmy od znajomej walizkę tej firmy. Bardzo poręczna, pakowana i zwrotna. Modelu nie pamiętam
green
Walizki oglądałam w kilku miejscach, ale wymiarami nie odbiegały od tej co mam, wszystkie na szerokość miały więcej niż dopuszczalne 20 cm (około 24 cm) wiec bez sensu było kupować (moja właśnie ten wymiar ma ponad to co dopuszczalne). Jedynie w TK Maxie była jedna pasująca idealnie ale cena ponad 300 zł mnie ostudziła. Poza tym mam w domu łącznie 4 walizki - w tym 3 duże, 1 małą i zwyczajnie nie mam miejsca na kolejną. Póki co zamówiłam jednak CabinZero Vintage - jutro będzie u mnie. Na plus - możliwość noszenia jako plecak (młody będzie miał na zielone szkoły), jako torbę, wymiary idealne na potrzeby lotu, niska waga walizki średnio ok. 2-3 kg) i pojemność (aż 44 litry, w walizkach maks 35l), no i to, że potem w domu będzie gdzie ją trzymać icon_wink.gif
No zobaczymy, co z tego wyjdzie.
Capulik5
Ja zawsze strasznie stresuję się przed podróżą samolotem. od odprawy poprzez to, czy bagaż nie zaginie skończywszy na samym locie. Zauważyłam, że jeśli wybiorę jakiś tego typu transport i nie muszę martwić się o korki czy parking to jestem dużo spokojniejsza, ale lekki stresik przed lotem zawsze jest.
fit_Elka
Znam to... Sprawdzanie przed każdym lotem regulaminu linii lotniczych, jakie są wymogi, ile można wnieść na pokład w podręcznym, a ile w normalnym, jakiej wielkości jest luk... Zawsze biorę na pokład tylko malutki bagaż, wszystko pakuję do głównego. Przede wszystkim noszenie walizki jako podręczny jest bardzo niewygodne.
chibiusa
Tutaj znalazłam ciekawy artykuł na temat tego jakie powinny być walizki, torby https://givt.com/pl/blog/walizki-do-samolot...ie-mozna-zabrac może komuś się przyda
Leonia
Każde linie i każde biuro podróży mają na stronie wytyczne co do bagażu.
aire
Fajnie, że podzieliłeś się sprawdzonym namiarem. Właśnie to mi było potrzebne.
majjax99@o2.pl
gdzie zstawiacie samochód podczas podróży. Ja zawsze wybieram https://interparkingbalice.pl/ . Strzeżony całodobowo, niskie ceny. Nie ma problemu z dostępnością miejsc. Bardzo sobie ich cenie, bo parking jest zaledwie 400m od terminala. Polecam
Evvka
CYTAT(Leonia @ Mon, 25 Mar 2019 - 11:12) *
Każde linie i każde biuro podróży mają na stronie wytyczne co do bagażu.


To racja, ale czasem trudno dotrzeć do tych informacji, dlatego sprawdzają się takie poradniki jak http://podsniezka.pl/co-mozna-miec-w-bagaz...ujac-samolotem/ gdzie wszystko jest opisane w jednym miejscu icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.