To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Krem Hobee ktoś próbował ?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

madamart
Szukam od pewnego czasu jakiejś zdrowszej alternatywy dla nutelli bo w moj fomu juz ostatnio "idzie" słoik na 3-4 dni , a poczytałam sobie conieco o składzie i tym co ona ma w środku i skóra mi cierpnie. No ale ... nie umiem odzwyczaić.
Pomyślałam więc że znajdę cos zdrowszego no i trafiłam w Realu na krem miodowy o smaku kakaowym firma Hobee
W składzie 96% to miód naturalny, do tego 3% kakao
Wygląda na zdrowe, w kazdym razie zero konserwantów, glutaminianu i innej chemii
Co o tym dziewczyny myślicie?
Pilawianka
Myślę, że miód z dodatkiem kakao nie będzie smakował jak nutella. Zresztą pewnie to sztuczny miód (tak myślę, nie widziałam produktu), więc super zdrowe to nie jest.

Mam przepis na domowÄ… nutelle, chcesz?
truska
CYTAT(Pilawianka @ Tue, 26 May 2015 - 17:28) *
Myślę, że miód z dodatkiem kakao nie będzie smakował jak nutella. Zresztą pewnie to sztuczny miód (tak myślę, nie widziałam produktu), więc super zdrowe to nie jest.

Mam przepis na domowÄ… nutelle, chcesz?

Ja chcÄ™ 04.gif
Pilawianka
ProszÄ™ bardzo icon_smile.gif

Krem czekoladowy z orzechami laskowymi (Anny Starmach)

Składniki (na słoik średniej wielkości)
100 g mlecznej czekolady
100 g gorzkiej czekolady
150 ml 3,2% mleka
3/4 szklanki mleka w proszku
3/4 szklanki mielonych orzechów laskowych
2 łyżki masła
2 łyżki cukru

Przygotowanie

Czekoladę połamać na małe kawałki, rozpuścić w kąpieli wodnej.
Mleko zagotować z cukrem, dodać mleko w proszku, wymieszać trzepaczką, aby uniknąć grudek.
Mleko dolać do czekolady, wymieszać. Następnie dodać masło, mieszać aż się rozpuści, wtedy wsypać mielone orzechy. Całość dobrze wymieszać.
Przełożyć do słoika

Smacznego icon_smile.gif
madamart
CYTAT(madamart @ Tue, 26 May 2015 - 19:13) *
Szukam od pewnego czasu jakiejś zdrowszej alternatywy dla nutelli bo w moj fomu juz ostatnio "idzie" słoik na 3-4 dni , a poczytałam sobie conieco o składzie i tym co ona ma w środku i skóra mi cierpnie. No ale ... nie umiem odzwyczaić.
Pomyślałam więc że znajdę cos zdrowszego no i trafiłam w Realu na krem miodowy o smaku kakaowym firma Hobee
W składzie 96% to miód naturalny, do tego 3% kakao
Wygląda na zdrowe, w kazdym razie zero konserwantów, glutaminianu i innej chemii
Co o tym dziewczyny myślicie?

Czytałam w necie że ten Hobee to naturalny prawdziwy miód pszczeli, nic sztucznego
Zresztą w ofercie na stronie mają też miody i pisze że naturalne
więc raczej zdrowe, nie sztuczne

Pilawianka, super przepis, wypróbuję
a powiedz jak długo to się trzyma w sloiku, tzn czy się jakoś nie starzeje w smaku?
czy trzeba zjeść na raz?
I ile tego wychodzi z tego przepisu?
Tigerek
wow, fajny przepis icon_biggrin.gif gdybym zmieniła czekoladę na wyłącznie gorzką a cukier na ksylitol to bym sobie nawet wersję niżej-glikemiczną sprodukowała icon_biggrin.gif ;D
Pilawianka
Wychodzi średni słoik. Nie wiem ile może stać, ja zrobiłam raz i dość szybko zniknęło.

Tigerku, nie wiem jak sama gorzka ale czekolady można łączyć w różnych proporcjach. Szukać ideału icon_smile.gif

Moja koleżanka miksuje awokado z kakao i cukrem i podobno też smakuje jak krem czekoladowy. Kusi mnie żeby też spróbować.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.