To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Zgaga w ciąży

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

jolcia111
Hej, czy któraś z Was cierpi na zgage w czasie ciąży? Jeśli tak to poradźcie jak sobie z tym problemem radzicie,jakie znacie "domowe sposoby" na tą dolegliwość? Mój ginekolog przepisał mi ten lek [edit: moderacja] ale nie chce się faszerowac jakimiś medykamentami w ciąży bo zawsze mam obawę,że to może przechodzić do maluszka i jakoś mu szkodzić...
As-ia
jolcia Ja ratuję się mlekiem i faktycznie po jego wypiciu na jakiś czas mam spokój icon_wink.gif
najna
zgaga to niestety ale normalne w ciąży, tak po prostu jest i u wielu mam po jakimś czasie znika. ja też swego czasu ratowałam się mlekiem, chociaż nie lubiłam ale słyszałam, że pomaga więc co zrobić... a jeśli chodzi o inne objawy to polecam zgłębić wiedzę [edit: moderacja]
Adelajda26
no oczywiście zgaga w ciąży to jeden z najczęstszych towarzyszących objawów, ale to nie znaczy, że mamy wszystko znosić i nie próbować nic z tym zrobić icon_wink.gif tu [edit: moderacja] masz kilka łatwnych i "domowych" sposobów jak sobie radzić ze zgagą w ciąży icon_smile.gif
waclawpalec
Może siemie lniane? Nam pomaga.
moniika
miałam ten sam problem icon_sad.gif
monwie
Zgaga, refluks - od dwóch miesięcy się z tym borykam. Nie jedz nic co zawiera ocet. Czasem jakieś pasty na chlebek zawierają ocet. Ja po occie mam nieprzespaną noc. Ogólnie na słabszą zgagę pomaga mi odtłuszczone, lodowate mleko. Sączę sobie tak ze dwie szklanki w sumie w ciągu dnia. Jedną oczywiście przed snem. Ale zdarza się że mleko czasem nie pomoże i muszę sięgnąć po Rennie. Raz na jakiś czas jedna nie zaszkodzi zwłaszcza że to bezpieczny lek, polecony przez farmaceutkę i koleżanki.
Visenna
Ja jem migdały albo piję mleko. Oba sposoby pomagają.

Z drugiej strony jeśli lekarz coś Ci przepisał to wiedząc, że jesteś w ciąży nie dał Ci pierwszego lepszego leku icon_smile.gif
kuna87
Jeść mniej i częściej.
A jak już się pojawi to mleko, to sie u mnie sprawdziło.
migdałów jeszcze nie sprawdziłam
doninka
mnie pomagał imbir jako dodatek do herbaty, jedzenia no i tabletki z witaminami dla ciężarnych ale z olejkiem miętowym i imbirem- Prenatal
Molak
imbir podobno jest najlepszy, ale mi nic nie pomagał
Elizabieta
Mnie nie pomagało mleko ani migdały, tylko imbir i to najlepiej świeży w bardzo dużej ilości, wymieszany z gorącą herbatą. I do tego Reni
Papillotka
Mi pomagało tylko spanie na wysokiej poduszcze i jedzenie małymi porcjami. Trzeba przeżyć icon_smile.gif
Allena
Polecam pić ocet jabłkowy
nene
Heh, mam zgagę praktycznie non stop i nic nie pomaga. No ale już niedługo, przeżyję. Nie ma sensu w moim przypadku sobie odmawiać, bo nawet po wodzie mineralnej się pojawia. Trudno, przy córce też miałam, wprawdzie dzień w dzień dopiero pod koniec no ale co zrobię.
muminka34
U mnie też końcówka ciąży to była masakra. Cały czas zgaga, nawet mleko nie pomagało.

https://markop.biz.pl/wyburzenia-radom/
Mamineczka
U mnie na zgagę w ciąży pomagała szklanka zimnego mleka lub migdały icon_smile.gif
gilly
Powinno się przede wszystkim ograniczyć spożywanie produktów kwaśnych takich jak:
kapusta
ogórki kwaszone
cytrusy

Jak również zmienic dietę na lekką . Unikać tłustych potraw, smażonych. Na tej stronie jest opis co robic aby walczyć ze zgagą w ciąży:
https://zgaga.eu/zgaga/zgaga-w-ciazy/
jolka77
Najbardziej zgaga dokuczała mi pod koniec ciąży. Migdały są dobre na złagodzenie zgagi, mleko też mi pomagało. Bardziej od zgagi doskwierały mi na początku ciąży wieczorne nudności, chociaż większość kobiet ma je rano.
Tigerek
U mnie niestety naturalne środki nie pomagają, rennie odpada bo ma w składzie cukier, jak już mocno pali wspomagam się gavisconem icon_smile.gif
aura
Mi na zgagę podczas ciąży pomagała między innymi herbatka z imbirem.
muszkam
Może jakieś zioła Ci pomogą? Ja piłam miętę.
Tigerek
u mnie tylko farmakologia ogarnęła, gaviscon jest dozwolony
Mięta
Napewno trzeba jesc lekkostrawnie bez ostrych przypraw, ktore podrazniaja sluzowke zoladka. Jak i zrezygnowac z mocnej herbaty i kawy. Jesc czesto, ale mniejsze porcje. Najlepiej 4-5 posilki. Kolacja 3 h przed snem. I spac wyzej ulozona glowa/ plecami, spac na lewym boku tak by sok zoladkowy nie wyplywal w nocy do przelyku. Mleko w nadmiarze nie jest dobre ale sa w aptece rozne tabletki do gryzienia i plyny, ktore zatykaja zwieracz zoladka po posilkach. Wiele mozna zazywac w ciazy. Farmaceuta doradzi. Świetne są zioła Refluxoherbs: https://kredensziolowy.pl/produkt/refluxoherbs/ Pomaga joga, cwiczenia oddechowe i cwiczenia na przepone bo wzmacniaja przepone. Jak i spacer , ruch.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.