To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Pożyczę duży transporter dla zwierzaka

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Pysio
Pożyczę transporter (torbę) plastikowy lub materiałowy

na dwa tygodnie przełomie miesiąca lipiec/sierpień
długość min.60cm



Ludek
Klatka metalowa CiÄ™ intresuje?
Mam też plastikowy , ale lekko połamany, więc nie nadaje się dla nienauczonego zostawania zwierza.
Pysio
wolałabym plastikowy
sprawa ma się tak: jadę z rodziną na wakacje pociągiem, chcemy zabrać ze sobą psa i musi być on przewożony w transporterze (najlepiej takim zabudowanym). Takie są wymogi. Sunia będzie na uspokajaczach, prawdopodobnie będzie spała. Ale cały czas będzie przy nas.
Lutnia
Pysio, a Twój pies potrafi siedziec w takim transporterze w innym miejscu niż dom?

w większości przypadków wystarczy smycz + kaganiec, na szczęście.
https://www.podrozezpsem.pl/2015/01/pies-w-pociagu/

Jakie uspokajacze ma dostać Twoja sunia? Przetestowaliście, jak się po nich zachowuje?

Jezdzilam pociagiem ze swoim dogiem, moje zadożone znajome wciąż to robia, zawsze wystarcza bilet + smycz+ kaganiec.
Ludek
Co do podróży pociągiem z psem, to podpisuje się pod Lutnią. Kupujesz bilet dla psa i możesz jechać. Bardzo często sami pasażerowie mówią, żeby zdjąć kaganiec, bo się piesek męczy. 06.gif
Jeśli piesek nie jest przyzwyczajony do klatki, to taka podróż może być dla niego jeszcze bardziej stresująca.

Gdybyś jednak się zdecydowała na klatkę, zastanów się może nad kupieniem /pożyczeniem klatki materiałowej. Jeśli jedziecie pociągiem, to zakładam, że wszystko nosicie w rękach, a klatka plastikowa jest nieporęczna. Ja mam taką materiałową. Szybko się składa i rozkłada, jest lekka. Możesz wejść do pociągu i ją rozłożyć.
https://allegro.pl/klatka-materialowa-trans...5096401718.html



Z mniejszych plastikowych mam i mogę pożyczyć:

1. Transporter Atlas 40 68x48x45,5cm – dość wyeksploatowana, brakuje jednego zapiÄ™cia przy drzwiczkach. Moim zdaniem do pociÄ…gu siÄ™ nadaje, pod warunkiem, że pies z czółka nie bÄ™dzie waliÅ‚ w drzwiczki.
2. Marchioro Clipper Cayman 2 wymiary : 57x37x36 – ta jest ok, tylko brudna 
Oba kenele są poza domem, więc najpóźniej w piątek daj znać, czy je chcesz, to w sobotę przywiozę. Możesz je wziąć wcześniej i przyzwyczaić do niej psa.
Z tego co kojarzę, to jesteśmy sąsiadkami (Bródno).
Pysio
Dzięki dziewczyny,
my chcieliśmy pojechać w wagonie z kuszetkami, ponieważ jedziemy aż do Świnoujścia (ponad 8 godz.), a tam są takie wymogi. Poza tym sunia musiłaby udawać kota icon_cool.gif Bez sensu. Bo jak byśmy się przyznali że wieziemy psa to musielibyśmy cały przedział wykupić.

Ale teraz chyba ten pomysł upadnie...

W razie czego Ludku to mogłabym pożyczyć tę szarą torbę, masz ją czy tylko pokazawałaś? Za plastikowe jednak dziękuję macie rację, że to jest niewygodne. I masz rację jesteśmy sąsiadkami, ja mieszkam przy Podgrodziu icon_smile.gif

Moja sunia ma 10 m-cy i waży 7kg, ale jest długa i ma długie łapy.
W transporterze byłby to jej pierwszy raz, tak jak i na uspakajaczach icon_sad.gif
Może być to dla nas wszystkich ogromny stres.

Chwilę musimy się nad tym zastanowić.
Ludek
Niestety materiałowej nie mogę Ci pożyczyć, bo jadę na zawody w tym terminie. Poza tym moja jest jeszcze większa icon_smile.gif

A tak z ciekawości, po co ccecie podawać uspokajacze?
Ja wiozłam pociągiem ze Szczecina swojego szczeniaka teriera (aktywna rasa), normalnie w przedziale. Całą drogę zniósł bardzo dzielnie, nawet się nie załatwił. Awaryjnie miałam ze sobą właśnie klatkę plastikową, ale nawet nie było potrzeby go tam wsadzać.

Jak był już dorosły też kilka razy jeździliśmy pociągiem (w tym do Szczecina) i też nie było problemu. Zabieram tylko jakieś gryzaki, ale takie, żeby na dłużej starczyły i nie były śmierdzące. Plus jakiś kocyk, żeby położyć na siedzeniu 03.gif lub podłodze.


A kiedyś wracaliśmy w parę osób z zawodów w Białymstoku. Był to pierwszy weekend wakacji, tłum ludzi, a pociąg podjechał krótki. Ja zostałam z bambetlami w korytarzu, a dziewczyny zabrały psy i poszły szukać, jakiś wolnych miejsc w przedziałach.
Wchodzę do przedziału, a mój piesek siedzi na kolanach u obcego chłopaka i zadowolony wygląda przez okno. Na mnie tylko okiem łypnął, czy przypadkiem, go z tej superowej miejscówki nie chcę zabrać. 03.gif
Pysio
CYTAT(Ludek @ Fri, 03 Jul 2015 - 12:30) *
Wchodzę do przedziału, a mój piesek siedzi na kolanach u obcego chłopaka i zadowolony wygląda przez okno. Na mnie tylko okiem łypnął, czy przypadkiem, go z tej superowej miejscówki nie chcę zabrać. 03.gif


icon_lol.gif super to musiało wyglądać
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.