To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

urlop macierzyński a zwolnienie lekarskie ze szpitala na dziecko

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Monikag2006
Cześć dziewczyny

jestem na urlopie macierzyńskim od października 2014, od 14 do 31 lipca mam zwolnienie lekarskie ze szpitala na urodzone w październiku dziecko

i mam kilka pytań :

czy mogę przerwać urlop macierzyński na okres tego zwolnienia? jeśli tak to gdzie mam wysłać to zwolnienie do Zus-u czy do mojego pracodawcy? czy muszę pisać jakieś podanie o przerwanie urlopu macierzyńskiego - jeśli tak to do kogo je zaadresować i wysłać i co w nim napisać? czy to zwolnienie lekarskie powoduje, że wydłuża się okres mojego urlopu macierzyńskiego? czy za okres zwolnienia dostanę jakieś pieniądze od pracodawcy lub z Zus-u, jeśli tak to jakie? czy takie zwolnienie ze szpitala jest dla mnie w ogóle opłacalne?

z góry dziękuję za odpowiedź
Dorotka25
Urlopu macierzyńsiego się nie da przerwac, chyba że rezygujesz z dalszej części na rzecz ojca dziecka.
Monikag2006
Dzwoniłam dzisiaj do ZUS-u i dowiedziałam się, że nie przysługuje mi prawo do przerwania urlopu macierzyńskiego ponieważ przekroczyłam już 20 tydzień urlopu macierzyńskiego, no i zwolnienie lekarskie mam wysłać do pracodawcy, który powinien poinformować mnie, że nie przysługuje mi już możliwość przerwania tego urlopu.
Ludek
To po co wysyłać takie zwolnienie?
Monikag2006
też pytałam się czy jest sens wysyłać to zwolnienie, ale nie ma takiej konieczności ani potrzeby
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.