To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Rozrywka dla dzieci tv, radio, youtube

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

maminkowa
Co najczęściej u Was "chodzi"? telewizor, bajki na dvd, youtube a może radio? icon_smile.gif Jak to dawkujecie? Czy wasze dzieciaki w ogóle są w stanie np. słuchać piosenek nie widząc obrazu? Przyznam, że u nas na początku to było trudne, ale teraz zauważyłam, że radio może być takim fajnym towarzyszem zabaw, ale też jak jest ciekawa audycja to i mogą się czegoś nauczyć. Jak to jest u Was?
anuszka007
CYTAT(maminkowa @ Tue, 28 Jul 2015 - 12:55) *
Co najczęściej u Was "chodzi"? telewizor, bajki na dvd, youtube a może radio? icon_smile.gif Jak to dawkujecie? Czy wasze dzieciaki w ogóle są w stanie np. słuchać piosenek nie widząc obrazu? Przyznam, że u nas na początku to było trudne, ale teraz zauważyłam, że radio może być takim fajnym towarzyszem zabaw, ale też jak jest ciekawa audycja to i mogą się czegoś nauczyć. Jak to jest u Was?


U nas różnie; generalnie staram się moim maluchom ograniczać oglądanie tivi i bajek na DVD. Dużo im czytam icon_smile.gif
Co do radia - w sumie zgodzę się, nie jest łatwo przekonać dzieci do słuchania radia, bo przecieź nie ma kolorowych obrazków, bajkowych postaci, tylko sam głos. Malucha trudno samym głosem zainteresować icon_smile.gif
choć ostatnio natrafiłam przypadkiem na Polskie Radio Dzieciom. Ciekawe programy i mądre. Moje najbardziej upodobały sobie " Muzyczne podróże małe i duże" - w każdym odcinku jakiś inny instrument icon_smile.gif
Marzycielka1
Najczęściej niestety tv chociaż staram się ograniczać.
madzialenkat
W ciągu dnia w domu gra radio, Bajka jest rano ewentualnie wieczorem do mleczka, czasami z TV czasami z kompa.
Staram się, żeby bajek było jak najmniej, a i tak widzę, że ja wciągają i to bardzo, bo się domaga.

Wieczorem czytamy w łóżku książkę, w ciągu dnia nie zawsze starcza na to czasu niestety.

SabinaT
U nas też niestety wygrywa TV, ale od jakiegoś czasu usilnie próbuje z tym walczyć. Zmotywowało mnie bardzo to tej walki te nagranie: https://www.youtube.com/watch?v=y_PsKvc7rjA
arkanad96
Telewizja nie jest aż tak szkodliwa, nie można przesadzać.
mamanieidealna
Ja mam właśnie trochę dość tego włączonego non stop telewizora (zwłaszcza w weekend) i wymyślam różne aktywności, spacery, place zabaw, krótkie wycieczki za miasto np. na lody. Ostatnio w rozmowie z zaprzyjaźnioną mamą trzylatka dowiedziałam się o [edit: moderacja] i planujemy całą rodziną się wybrać na spektakl:)
maminkowa
CYTAT(anuszka007 @ Wed, 05 Aug 2015 - 16:40) *
U nas różnie; generalnie staram się moim maluchom ograniczać oglądanie tivi i bajek na DVD. Dużo im czytam icon_smile.gif
Co do radia - w sumie zgodzę się, nie jest łatwo przekonać dzieci do słuchania radia, bo przecieź nie ma kolorowych obrazków, bajkowych postaci, tylko sam głos. Malucha trudno samym głosem zainteresować icon_smile.gif
choć ostatnio natrafiłam przypadkiem na Polskie Radio Dzieciom. Ciekawe programy i mądre. Moje najbardziej upodobały sobie " Muzyczne podróże małe i duże" - w każdym odcinku jakiś inny instrument icon_smile.gif


Ale z głosem w radiu jest podobnie jak z audobookami, a u mnie audiobooki to hicior, zwlaszcza jak czyta Julia Kaminska na przyklad, jest rewelacyjna:) jak jest dobrze przeprowadzona audycja, to dziecko potrafi sie zainteresować. Nie mowie o tym, zeby je usadzić i właczyć radio, bo wiadomo ze to nie zadziałą, ale tak jak wspominałąm, do zabawy sobie leci w tle, albo do poduszki wieczorem icon_smile.gif dzięki za namiar anuszka007, tego radia nie znałam, sprawdzę chętnie. Ja z netu korzystałam głównie.
Weroniczqa
My zamieniliśmy tv na internet. Naszym ulubionym portalem jest https://bajkowa.tv/ z jednego prostego powodu. Bajeczki są interesujące, wiele z nich jest edukacyjna i nie tam absolutnie nic niedopwiedniego dla dzieci w przeciwieństwie do tv icon_wink.gif A co do czasu spędzonego na oglądaniu to jest to zazwyczaj jakieś max 2 h dziennie. Na szczęście mój maluch daje się porwać również innym rozrywkom icon_smile.gif
Teatr_Kameleon
Serdecznie zapraszamy do sprawienia swoim bliskim niezapomnianych wrażeń !!! (jeśli oczywiście byli grzeczni icon_wink.gif)
Wizyta Mikołaja to wspaniałe przeżycie dla najmłodszych, i zabawna atrakcja dla tych trochę starszych!
Piękny, profesjonalny strój, doświadczenie i pełne zaangażowanie i sprawiają, że posiadamy Mikołajkowy czar wręczania prezentów icon_smile.gif
Nie zwlekaj i zaproś Mikołaja zarówno na małe domowe spotkanie, firmową wigilię czy też do przedszkola! Dotrzemy wszędzie, gdzie tylko będziecie potrzebować niezapomnianych wrażeń i atrakcji! icon_smile.gif
Papillotka
U nas najczęściej chodzi iPad. Średnio godzinę dziennie, w weekend około 2h bo nie trzeba iść do przedszkola icon_smile.gif
maminkowa
CYTAT(Papillotka @ Mon, 14 Dec 2015 - 11:35) *
U nas najczęściej chodzi iPad. Średnio godzinę dziennie, w weekend około 2h bo nie trzeba iść do przedszkola icon_smile.gif

Godzina dziennie to jeszcze nic strasznego a poza tym dzieci trzeba oswajać z nowymi mediami, chociaż włąściwie radzą sobie często lepiej od nas icon_smile.gif Ale radio ma taką swoją magię, myślę, ze najpierw najlepiej zacząć puszczać w tle, a zawsze coś zaciekawi dziecko, potem można próbować z dłuższymi audycjami, no i oczy pozostaną zdrowsze icon_smile.gif
PraktycznyTata
U nas wygrywa YT i ogólnie zabawa na tablecie. Na początku byłem niezmiernie zadowolony, bo nasza sześciolatka zamieniła TV na tablet. Ja sam jestem zwolennikiem nowych technologi, a z racji że jestem informatykiem, chętnie patrzyłem jak dziecko szybko pojmuje wizje nowego świata.
Oczywiście nie odbyło się bez ograniczeń używania tabletu, no bo przecież inaczej się nie da.

Uważam, że to świetna rzecz, ale trzeba mieć dziecko z tabletem na oku, ponieważ często może on być bezsensownie używany. Np instalowanie miliona gier, jedną po drugiej, nie wchodząc dobrze do jednej, już jest myśl, że ta się nie podoba. Szybkie denerwowanie, czy bezsensowne oglądanie nikomu niepotrzebnej treści na YT.

Drodzy Rodzice. Stara prawda, wszystko jest dobre, ale z umiarem i kontrolą rodziców. icon_smile.gif
Ratatam
Praktyczny Tata - U nas jest komputer, a dziecko nie ma jeszcze ani komórki, ani tableta itd. Pewnie coś pojawi się przy komunii, a tel. planujemy kupić przy pójściu do podstawówki, żeby w razie czego był kontakt. Nie jesteśmy jednak fanami przebywania w sieci - życie toczy się gdzie indziej, ale racja - nie można być przy tym zbyt surowym, bo technologia nas otacza i odcinając całkowicie dziecko od nowych urządzeń robimy mu kłopot na przyszłość. My wychowaliśmy się w zupełnie innych czasach. icon_smile.gif

Maminkowa - dokładnie! Radio jest super, bo nie zajmuje całkowicie uwagi. Tzn nie musi, bo czasami chcemy posłuchać co mówią, ale jak są audycje muzyczne, to wiadomo, że można słuchać muzyki i robić coś jeszcze. icon_smile.gif
Schowaj kciuki
Oczywiscie, że warto dzieci uczyć dzięki grom edukacyjnym icon_smile.gif jednak często gdy się obserwuje dzieci w poczekalniach itd., gry w które grają mają mało wspólnego z nauką... Natomiast nadużywanie elektroniki szczególnie w pierwszych latach życia nie jest dobre, co potwierdzają badania. icon_confused.gif

Zapaszam do zobaczenia projektu "Schowaj kciuki" icon_biggrin.gif
[edit: moderacja]
anuszka007
Muszę sprawdzić to zoosafari, choć się staramy ograniczać komputer i tablet, wspieramy się nimi w samochodzie, gdy jedziemy gdzieś dalej. W domu stawiamy na naukę poprzez zabawę, czytanie książek i radio - nieprzerwanie króluje Polskie Radio Dzieciom. Wczoraj rano na przykład słuchaliśmy o podwodnych gigantach, co poskutkowało tym, że na lodówce mam 2 nowe rysunki - wieloryba i delfina icon_wink.gif
anuszka007
Muszę sprawdzić to zoosafari, choć się staramy ograniczać komputer i tablet, wspieramy się nimi w samochodzie, gdy jedziemy gdzieś dalej. W domu stawiamy na naukę poprzez zabawę, czytanie książek i radio - nieprzerwanie króluje Polskie Radio Dzieciom. Wczoraj rano na przykład słuchaliśmy o podwodnych gigantach, co poskutkowało tym, że na lodówce mam 2 nowe rysunki - wieloryba i delfina icon_wink.gif
kazikstych
U nas najczęściej chodzi TVP ABC. Czasem córce spodoba się jakaś [edit: moderacja] i wtedy też zaciesz.
nene
Łe, moja najgorsza porażka, bajki z tabletu :/ dziecko przy nich usypia na popołudniową drzemkę, potem się budzi i ogląda z piętnaście minut na otrzepanie się, ja w tym czasie grzeję obiad. Tv chodzi ze względu na to, żeby nie było tak cicho. U córki w pokoju najczęściej muzyka. W sumie na tv nie zwraca uwagi, chyba że są teledyski z dziećmi, kocha tańczyć. Domaga się włączenia płyty w odtwarzaczu.

No, jak mówię, bajki to moja osobista porażka, okrutnie się potrafi wciągnąć. jest zdecydowaniw za mała, niestety. Staram się wynagradzać, czędto wychodzimy na spacery (nawet 4 razy dziennie), takie że młoda w sumie prowadzi, wybiega się w parku, na placu zabaw. Poogląda każdy listek, barierkę,etc. w domu w sumie większość rEczy robimy wspólnie, często też się razem bawimy, gramy w piłkę, balony, auta.
Mamineczka
Ja zdecydowanie obstawiam na zabawy z dzieckiem,wspólne wyjścia itp.Bajka w TV wieczorem do kolacji ewentualnie odpalam mu na laptopie jakąś grę czy zabawę ze strona dla malucha.Fajne zajęcie ma przy malowankach i puzzlach tutaj [edit: moderacja] .
Mama_Małej_Mi
Mojej córce bajki szybko się nudzą i nie lubi oglądać dwa razy tej samej. Ciężko znaleźć coś, co by ją rzeczywiście wciągnęło i zainteresowało. Mówi, że bajki są dla maluchów, a ona przecież już jest uczniakiem. icon_biggrin.gif
rowan_berry
Haha... To jakbym mojego słyszała icon_wink.gif Nie pozwalam mu oglądać wieku kreskówek dla "starszych dzieci", bo mi nie odpowiadają, co to za słownictwo i w ogóle. Bajki dla maluchów go nudzą. Na szczęście z pomocą przychodzi da vinci learning, może kojarzysz ten kanał? Są tam fajne programy naukowe, również animowane dla dzieci i nie tylko. Może coś takiego zainteresuje Twoją córkę?
dynamical
Ja staram się odizolować malucha od takich rzeczy. Postanowiłam, że w tym albo w przyszłym roku zainwestuje w taki plac zabaw: [edit: moderacja] , który umieszczę przed domem, by mój synek tam właśnie spędzał czas i dobrze się bawił. Wiem, że to znacznie bardziej rozwija niz oglądanie kreskówek.
misia.xs
Ja się nie zgodzę z tym, że dziecko dobrze może wykorzystać czas tylko ten na podwórku. ważne są zajęcia ruchowe, ale bajki również. tylko trzeba je odpowiednio dobrać. Moje córki są na etapie gradobicia pytań, a co, jak, czemu i czemu. Ostatnio miałam kłopot z wytłumaczeniem jak zarazki "idą" z rąk do brzuszka, bo przecież dziewczynki nie widzą żeby coś szło. Ciężko dzieciom coś sobie wyobrazić jak tego nie widzą, a odpowiedni odcinek Było sobie życie i dziecko rozumie dlaczego nie ma wkładać brudnych rąk do buzi.
Mama_Małej_Mi
CYTAT(rowan_berry @ Mon, 16 May 2016 - 21:09) *
Haha... To jakbym mojego słyszała icon_wink.gif Nie pozwalam mu oglądać wieku kreskówek dla "starszych dzieci", bo mi nie odpowiadają, co to za słownictwo i w ogóle. Bajki dla maluchów go nudzą. Na szczęście z pomocą przychodzi da vinci learning, może kojarzysz ten kanał? Są tam fajne programy naukowe, również animowane dla dzieci i nie tylko. Może coś takiego zainteresuje Twoją córkę?


A na jaki to wiek mniej więcej? Myślę, że coś takiego mogłoby jej się spodobać. To jakieś takie bloki tematyczne?
Weroniczqa
ja korzystam z oferty [edit: moderacja] fajne bajki można znaleźć dzieci też trzeba wychowywać w kontakcie z nowymi technologiami tak aby mądrze umiały z nich korzystać
misia.xs
CYTAT(Mama_Małej_Mi @ Sat, 14 May 2016 - 00:12) *
Mojej córce bajki szybko się nudzą i nie lubi oglądać dwa razy tej samej. Ciężko znaleźć coś, co by ją rzeczywiście wciągnęło i zainteresowało. Mówi, że bajki są dla maluchów, a ona przecież już jest uczniakiem. icon_biggrin.gif

Dzieci wbrew pozorom mają bardzo dobrą pamięć, oczywiście nie chodzi tu o sprzątanie po sobie, bo o tym nie pamiętają nigdy icon_razz.gif Jeśli chodzi o treści w bajkach to tak, dwa razy ta sama nie przejdzie. Bardzo dobrym wyjściem jest wspólne oglądanie. Na pewno wybierzesz coś dla córci, tam leci serią kilka różnych bajek, my często testujemy smakołyki z Kuchmistrzostwa, z innej bajeczki robiłyśmy łódki z papieru i sprawdzałyśmy czy faktycznie pływają. Takie rzeczy bardzo pobudzają ciekawość i wyobraźnie, no ale rodzic czas poświęcić musi icon_smile.gif
rowan_berry
CYTAT(Mama_Małej_Mi @ Tue, 07 Jun 2016 - 21:51) *
A na jaki to wiek mniej więcej? Myślę, że coś takiego mogłoby jej się spodobać. To jakieś takie bloki tematyczne?

Wiek właściwie każdy, mój syn ma 9 lat, ogląda chętnie, ale myślę, że zarówno młodsze, jak i starsze dzieci coś tam dla siebie znajdą. Jak misia.xs napisała, coś na pewno znajdziesz icon_smile.gif
Co do programów tematycznych, to najprościej zerknąć na stronę, tam są krótkie opisy każdego programu, kategoria wiekowa, czasami krótkie filmiki. Zobacz: [edit: moderacja]
misia.xs
Tam są programy dla róznych kategorii wiekowych, ale to zależy od dziecka. Moje córki oglądają bajki dla najmłodszych, ale równie chętnie programy +12 lat. To po prostu zależy od zainteresowań. Teoretycznie powinny oglądać bajki 3+ Tylko, że moje dziewczyny są wyjątkowo ciekawskie, jak coś niejasne to dopytują, aż moja odpowiedź je w pełni zadowoli. Czasami aż wymiękam, ale co zrobić icon_smile.gif Ponoć koniec ciekawości to już jest starośćicon_smile.gif
KingaPie
Bardzo fajnie piszecie drogie mamy o tych programach. Fajnie byłoby spędzić trochę czasu z małą kreatywnie. Skoro można bawić się i uczyć, to zdecydowanie coś dla nas. Podrzucicie mi nazwę tego kanału, gdzie go znajdę? icon_biggrin.gif
Mama_Małej_Mi
Da Vinci Learning icon_smile.gif Nam też poleciły dziewczyny na forum i szczerze mówiąc bardzo jestem zadowolona, że dziecko ogląda coś wartościowego i bawi się, jednocześnie ucząc. Takie "Co, jak, gdzie? Dowiedz się!" weźmy - program rozwija, pokazuje świat , rozbudza wyobraźnię, a wszystko w przystępny dla dziecka sposób. icon_smile.gif Ze starszą oglądam "Ogród Darwina" i obie poszerzamy wiedzę o otaczającym nas świecie. Nawet w szkole tyle się nie dowiedziałam! icon_biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.