To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Mieszkanie, sprzedaż czy zamiana ?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

~Luna~
Witam icon_smile.gif

Ze względu na wysokie koszty utrzymania mieszkania, podjęłam decyzję o przeprowadzce na mniejszy metraż i tańszy czynsz.
Obecnie posiadam mieszkanie własnościowe/spółdzielcze z księgą wieczystą.

Jak sprzedać lub zamienić to mieszkanie, żeby nie narazić się na dodatkowe koszty ???

Od kilku tygodni szukam mieszkania na własną rękę ale nie jest to takie łatwe, przeglądam ogłoszenia w prasie, w spółdzielniach, w internecie i jak do tej pory nie drgnęłam do przodu ani o krok, większość ogłoszeń nieaktualna.

Po woli zastanawiam się nad zleceniem sprzedaży/zamiany mieszkania do biura nieruchomości, tylko obawiam się, że strasznie mnie tam oskubią .

Bardzo proszę o porady osoby kompetentne, chciałabym wiedzieć na co zwracać uwagę zwracając się do biura nieruchomości o pośrednictwo w sprzedaży/zamianie mieszkania.
Biura przeważnie chcąc mieć wyłączność do oferty - czy to jest korzystne dla mnie ?

Chcę się przeprowadzić jeszcze w tym roku, do połowy grudnia - proszę o rady - dzięki icon_smile.gif
inka227
jeżeli chodzi o sprzedaż bądź zamianę mieszkania, to polecam skontaktować się z biurem nieruchomości, bo samemu może być ciężko ogarnąć te wszystkie papierkowe rzeczy. Ja jak sprzedawałam mieszkanie to zgłosiłam się do tego biura nieruchomości-[edit: moderacja] . pomogli mi załatwić wszystkie formalności i dość szybko udało się sprzedać moje mieszkanie.
~Luna~
CYTAT(inka227 @ Thu, 18 Feb 2016 - 09:30) *
... dość szybko udało się sprzedać moje mieszkanie.

To znaczy w jakim czasie ? - w kilka tygodni, kilka miesięcy ?

Od pół roku robię wszystko by się przeprowadzić i jak na razie, dalej stoję w miejscu.
Na początku próbowałam sama sprzedać mieszkanie, rozwieszałam ogłoszenia w centrum miasta, w miejscach często i licznie odwiedzanych przez ludzi, dałam ogłoszenia do lokalnej prasy oraz do internetu.
Potem nawiązałam współpracę z biurem nieruchomości.

Z ogłoszeń wynikło tylko tyle, że rozdzwonił się telefon. Dzwoniły wyłącznie biura nieruchomości z propozycją zawarcia współpracy, oferujący gruszki na wierzbie po czym po podpisaniu umowy owa współpraca poszła w zapomnienie 21.gif
Obecnie mam kilka umów z biurami nieruchomości i nadal "stare" mieszkanie na utrzymaniu.

Jakieś pomysły ?
ania.m
A może weź kogoś kto zrobi jakieś ładne zdjęcia (no chyba że sama masz do tego rękę)?
Osobiście przeglądając oferty - głównie rzucają mi się w oczy takie z ładnymi zdjęciami...

Nadal bym kontynuowała zamieszczanie zdjęć w lokalnych gazetach/portalach internetowych.
namdu
Wiesz co... wydaje mi się, że ciężko będzie Ci znaleźć coś samej. Wiem, co mówię, bo sama byłam w tej sytuacji. Szukałam około trzech miesięcy po czym udałam się do Nieruchomości-Apartament -> [edit: moderacja] i oni znaleźli mi mieszkanie, żeby Cię nie skłamać chyba w dwa tygodnie. Akurat tez fajnie się złożyło, bo tamci Państwo pokryli wszystkie koszta, ale też jest możliwość rozłożenia na pół icon_wink.gif
agula1980
Trochę późno pisze ale rok temu byłam w podobnej sytuacji do Ciebie. Najpierw chciałam sprzedać potem stwierdziłam że może uda się zamienić (mniejsze koszty) Szukałam głównie na ollx, otodom no i sama rozwiesiłam ogłoszenia. Byłam oglądać 3 mieszkania na zamianę w tym jedno w którym teraz mieszkam icon_smile.gif Niewiem czy temat nadal Cię interesuje jakby co to mój watek też jest na forum w tytule zamiana mieszkania. Teraz po 9 miesiącach uważam że może i trochę przepłaciłam czeka mnie sporo remontu na kilka lat ( bo nie chcę się pchać w kredyty), no ale to mieszkanie ma to coś, na głowę nie kapie zimno nie jest icon_smile.gif Oprócz tego zrobię je tak jak mi się będzie podobać.
dynamical
Najlepiej poszukać u dewelopera lub w jakimś biurze nieruchomości. Jak masz gdzie mieszkać, to chyba najlepiej sprzedać mieszkanie, bo łatwiej będzie ci coś znaleźć. Ja akurat wymieniłam ostatnio małe mieszkanie na dom w Legnicy. Tu znalazłam dużo fajnych propozycji. Myśle, że tobie też się coś uda wyszperać, jak będziesz chciała.... Niestety, czasem trudno się zdecydować, ale wierze, że ci sie uda;)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.