Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

mięśniaki, histerektomia

, operacja, jak wyglÄ…da?
> , operacja, jak wyglÄ…da?
ana84
czw, 05 lip 2018 - 18:10
Mam mięśniaka macicy. Jest tak duży, że w grę wchodzi jedynie operacja przez brzuch z jednoczesnym usunięciem maicy.
W necie jest masa informacji, jednak praktycznie wszystkie sprzed ok. 10 lat. Nie satysfakcjonuje mnie to.
Czy któraś z Was przechodziła tę operację?
Możecie mi napisać co z czym, jak to wygląda w kwestii pobytu w szpitalu przed i po operacji? Jak wyglądają przygotowania i później jak rekonwalescencja?
ana84


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,709
Dołączył: śro, 16 sie 06 - 12:37
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 7,023

GG:


post czw, 05 lip 2018 - 18:10
Post #1

Mam mięśniaka macicy. Jest tak duży, że w grę wchodzi jedynie operacja przez brzuch z jednoczesnym usunięciem maicy.
W necie jest masa informacji, jednak praktycznie wszystkie sprzed ok. 10 lat. Nie satysfakcjonuje mnie to.
Czy któraś z Was przechodziła tę operację?
Możecie mi napisać co z czym, jak to wygląda w kwestii pobytu w szpitalu przed i po operacji? Jak wyglądają przygotowania i później jak rekonwalescencja?


--------------------

[/url]

09.11.2006


23.10.2013
ania.m
piÄ…, 06 lip 2018 - 13:59
Trzymam kciuki za zdrowie!
Niestety nie jestem w stanie za dużo pomóc. Wiem tylko, że jest możliwość wykonania operacji laparaskopowo - wówczas jest ona mniej obciążająca. Niezależnie jednak od metody operacji to dość długo się po niej dochodzi do siebie, bo jeszcze dochodzą objawy menopauzy.
A już operacja jest pewna? Może skonsultuj się dodatkowo z kimś, bo jest teraz sporo nowych terapii (o ile nazw nie przekręcam- np. miomektomia, embolizacja, mioliza, kriomioliza i jeszcze coś z ultradźwiękami sterowanymi rezonansem magnetycznym). Jeśli cyfra w nicku to Twój rocznik, to jesteśmy w tym samym wieku. Może jednak da się macicę oszczędzić?

Ten post edytował ania.m pią, 06 lip 2018 - 14:00
ania.m


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,411
Dołączył: czw, 01 wrz 11 - 14:45
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 37,612




post piÄ…, 06 lip 2018 - 13:59
Post #2

Trzymam kciuki za zdrowie!
Niestety nie jestem w stanie za dużo pomóc. Wiem tylko, że jest możliwość wykonania operacji laparaskopowo - wówczas jest ona mniej obciążająca. Niezależnie jednak od metody operacji to dość długo się po niej dochodzi do siebie, bo jeszcze dochodzą objawy menopauzy.
A już operacja jest pewna? Może skonsultuj się dodatkowo z kimś, bo jest teraz sporo nowych terapii (o ile nazw nie przekręcam- np. miomektomia, embolizacja, mioliza, kriomioliza i jeszcze coś z ultradźwiękami sterowanymi rezonansem magnetycznym). Jeśli cyfra w nicku to Twój rocznik, to jesteśmy w tym samym wieku. Może jednak da się macicę oszczędzić?

--------------------
D.(uża) 2011 i M.(ały) 2013
ana84
sob, 07 lip 2018 - 09:56
U mnie niestety nie dą się oszczędzić i prawdopodobnie do usunięcia jest cała macica, na szczęście bez przydatków.
Operacja tylko przez brzuch, bo mięśniak jest za duży na laparoskopię.
ana84


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,709
Dołączył: śro, 16 sie 06 - 12:37
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 7,023

GG:


post sob, 07 lip 2018 - 09:56
Post #3

U mnie niestety nie dą się oszczędzić i prawdopodobnie do usunięcia jest cała macica, na szczęście bez przydatków.
Operacja tylko przez brzuch, bo mięśniak jest za duży na laparoskopię.

--------------------

[/url]

09.11.2006


23.10.2013
> mięśniaki, histerektomia, operacja, jak wyglÄ…da?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 19 kwi 2024 - 19:00
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama