ciąża i poród

dziecko

kobieta

dla dzieci

rodzina

podróże

zobacz koniecznie

Złota rybka

Zasady gry (instrukcja)


GRA I - Połów

Ilość graczy: 2 do 5 graczy

Rybki rozkłada się w "stawie" tak, aby każdy z uczestników gry mógł je widzieć. Pierwszy gracz losuje z woreczka 3 spławiki. Kolory spławików informują graczy jaką rybkę należy wyłowić. Kolory wyłowionej rybki muszą odpowiadać kolorom spławików, np.: uczestnik losuje kolor niebieski, czerwony i żółty. Wówczas szuka rybki w takich kolorach. Jeżeli gracz wylosuje spławik w kolorze niebieskim i 2 spławiki w kolorze żółtym, to szuka rybki w kolorach żółto-niebieskich. Spławiki po każdym losowaniu wracają do woreczka. Drugi uczestnik postępuje tak samo, aż do chwili, gdy dwóch kolejnych graczy po losowaniu powie, że rybek w takich kolorach, jak spławiki, nie ma.
UWAGA: Gdy gracz wylosuje 3 kolory żółte, to ma fart – wylosował złotą rybkę nie dość, że po podliczeniu punktów dostanie za nią 3 punkty, to jeszcze ma prawo do dodatkowego losowania spławików i szukania rybek.

Zakończenie gry: każdy gracz liczy swoje rybki. Ten, który ma największy połów, wygrywa.

GRA II - Na łowisku

Ilość graczy 2 - 5 graczy

Wszystkie rybki układa się w "stawie", tak, aby były widoczne dla wszystkich uczestników gry. Prowadzący grę losuje 3 spławiki i układa je tak, aby wszyscy gracze mogli je widzieć. Każdy z grających szuka rybek w tych kolorach i zabiera je ze "stawu" dla siebie. Po skończonym połowie prowadzący grę zapisuje punkty, które zgromadzili uczestnicy gry. Po pierwszym połowie rybki wracają do stawu, a spławiki do woreczka. Gra może toczyć się przez umówioną liczbę kolejek, a potem prowadzący zlicza punkty graczy.

GRA III - Sieć

Ilość graczy: 2 - 3 graczy.

Pierwszy gracz losuje 3 spławiki i szuka wszystkich rybek w kolorach spławików. Kiedy skończy przekazuje woreczek, do którego wracają wszystkie spławiki, drugiemu z graczy. Ten, po wylosowaniu spławików, szuka swoich rybek i wyławia je dla siebie.
Tak postępują przez 3 kolejki (każdy ma 3 losowania spławików). Po tym czasie zliczają swoje zdobycze: za każdą rybkę liczy się 1 punkt, za złotą - aż 10 punktów.

GRA IV - Ławica

Ilość graczy: 2 - 5 graczy

Wszystkie rybki odwraca się kolorami w dół.
Pierwszy z graczy losuje 6 rybek. Wykłada je przed sobą. Jeżeli 2 lub więcej rybek jest w takich samych kolorach, zostawia je dla siebie, pozostałe wkłada do "stawu" kolorami w dół. Drugi postępuje tak samo. Gra toczy się do chwili, aż w stawie zabraknie rybek. Wtedy zliczają swoje rybki. Ten z graczy, który wyłowi złotą rybkę zostawia ją dla siebie i przy obliczaniu dolicza za nią 10 punktów.

GRA V - Złota rybka

Ilość graczy: 2 - 5 graczy

Każdy gracz losuje po 10 rybek, pozostałe leżą kolorami w dół. Prowadzący losuje z zestawu 1 rybkę i wykłada na stole. Pierwszy gracz dokłada wszystkie rybki, które ma w tych kolorach i dokłada 1 rybkę na koniec, z zupełnie innymi kolorami, ze swojej puli. Drugi gracz dokłada wszystkie rybki, ale tylko w kolorach ostatniej rybki poprzedniego gracza i znów na koniec dokłada swoją rybkę, która będzie wzorem dla następnego gracza. Gracz, zanim dołoży swoją rybkę na wzór dla przeciwnika, musi dołożą co najmniej jedna rybkę w kolorach narzuconych przez poprzednika. Jeżeli rybki takiej nie ma, losuje do skutku z puli w "stawie". Zadaniem graczy jest najszybsze pozbycie się swoich rybek i umieszczenie ich na stole. Marzeniem gracza jest wylosowanie złotej rybki, gdyż można ją dostawić w każdej chwili, za każdą rybkę i dlatego należy ją zachować do takiego momentu, żeby zaszachować przeciwników, a sobie ułatwić zakończenie gry.

Szukaj

Kategorie gier

W naszym serwisie znajdziesz opisy 92gier.

Najwyżej ocenianie gry

Najczęściej oceniane

Kategorie wiekowe