Advertisement
Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Sprawdź koniecznie
Warto kupić
Ważne tematy

Akademia Umysłu JUNIOR - Wiosna

ocena internautów 6.0
-
   

Zasady gry (instrukcja)

kategoria: inne

liczba graczy:od 1
wiek graczy:od 5 do 9

Akademia Umysłu JUNIOR - Pamięć i Koncentracja to specjalnie opracowany zestaw gier rozwijających pamięć, wspomagających koncentrację oraz pobudzających wyobraźnię u dzieci w wieku 5-9 lat. Każdy z czterech programów zawiera aż 20 ćwiczeń o wielu stopniach trudności, które stymulują rozwój intelektualny i poznawczy dzieci.
Do tej pory ukazały się trzy części, które tematyką nawiązują do pór roku: Zima, Lato, Jesień.
W najnowszej, czwartej części Akademia Umysłu JUNIOR - Wiosna, zamykającej serię Pory Roku, dzieci znajdą propozycję nowych, skutecznych ćwiczeń edukacyjnych związanych z wiosennymi zajęciami i wielkanocnymi zwyczajami, np. rozpoznawanie sylwetek ptaków, budzenie zwierząt z zimowego snu, rozpoznawanie gatunków zwierząt chronionych w Polsce, topienie Marzanny czy poszukiwanie pisanek ukrytych w ogródku. Korzystanie z programu to połączenie zabawy z nauką. Dzieci nie tyle ćwiczą swoją pamięć i koncentrację uwagi, co przede wszystkim świetnie się bawią.

Atrakcją programu są także ćwiczenia ruchowe, podczas których dziecko może odpocząć od aktywności intelektualnej i dotlenić mózg oraz zaspokoić naturalną w tym wieku potrzebę ruchu.
Seria Akademia Umysłu JUNIOR została wyróżniona w X edycji konkursu „Świat Przyjazny Dziecku” organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Wybrane ćwiczenia:

ZDJĘCIA
Poznaj zwierzęta chronione w Polsce.
Zapamiętaj je i gdy się pokażą, zrób im zdjęcie.
Ćwiczenie nie tylko wzmacnia pamięć dziecka i trenuje jego refleks, ale zapoznaje z gatunkami chronionymi w Polsce.

POŁÓWKI
Na stole rozsypały się połówki pisanek.
Połącz je, uważając na różnice we wzorkach, i zostaw te bez pary.
Ćwiczenie uczy dziecko koncentracji na zadaniu i dostrzegania niewielkich różnic w prezentowanych elementach.

Producent: Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie Akademii Umysłu.

data dodania: 2013-04-03
Oceń grę
autor: eureka   Ocena: 6

Wiosna jest absolutną nowością i absolutnie jestem zadowolona z tego jak moja pociecha się rozwija ;) Myślę , że wielkim plusem są nagrody - niespodzianki za wykonane zadania ;) Puchary , medale - wielka motywacja dla mojego malca ;)

autor: Marta   Ocena: 6

Świetna gra! Córka uwielbia ten program, chętnie rozwiązuję każde zadnie. Ćwiczenia są ciekawe, każde jest inne i uczy czegoś nowego. Na przykład w zadaniu "Zdjęcia" można poznać gatunki zwierząt chronionych w Polce. Pozytywnie zaskoczyły mnie również ćwiczenia ruchowe, pierwszy raz widzę coś takiego w programie edukacyjnym. Polecam wszystkim rodzicom! Gra bawi i uczy!