Advertisement
Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Sprawdź koniecznie
Warto kupić
Ważne tematy

Zajęcia dla dzieci

Poznaj średniowieczne historie i wyrusz w podróż do Meksyku


Termin i miejsce
14:00

CH Auchan

 
Puławska 36
05-500 Piaseczno
O zajęciach
 Poznaj średniowieczne historie i wyrusz w podróż do Meksyku

Podróż w czasie jest możliwa! Przekonają się o tym goście Centrum Handlowego Auchan Sosnowiec, którzy w niedzielę 21 października wezmą udział w kolejnym przedstawieniu teatralnym z cyklu „Palcem po mapie”. Mali widzowie przeniosą się w czasy króla Kazimierza Jagiellończyka, żeby poznać historię młodego rzeźbiarza Wawrzusia, z kolei warsztaty kreatywne zapoznają najmłodszych z kulturą i ciekawostkami Meksyku. Wstęp wolny!
Głównym bohaterem spektaklu „Żółta ciżemka” będzie Wawrzuś, żyjący w XV wieku młody chłopak, który marzy, żeby zostać rzeźbiarzem. Aby spełnić swoje marzenie, będzie musiał wyruszyć w podróż. W jej trakcie przeżyje wiele przygód – między innymi będzie świadkiem kradzieży, a także wstąpi do cyrku, gdzie pozna sztukę kuglarstwa. Złe traktowanie przez przełożonych sprawi, że ucieknie do Krakowa, gdzie ostatecznie przybliży się do wymarzonego zawodu. W królewskim mieście pozna królewskiego kronikarza Jana Długosza, który odkryje jego wyjątkowy talent. Jak dalej potoczą się losy młodego Wawrzusia? Tego będzie można dowiedzieć się podczas niedzielnego spektaklu.
A jesienne chłody najlepiej przywitać… przenosząc się do Meksyku! Na warsztatach kreatywnych maluchy będą poznawać kulturę państwa Ameryki Środkowej. Powstaną barwne, meksykańskie sombrera oraz grzechotki, które następnie będą wykorzystane na wspólnej zabawie. Nie zabraknie słynnego rozbijania Piniaty z mnóstwem słodkości w środku, a także pokazu i nauki tańca latynoamerykańskiego. Olé!
Animacje i teatrzyk w ramach cyklu „Palcem po mapie” odbędzie się 21 października w Centrum Handlowym Auchan Sosnowiec przy ulicy Zuzanny 20 w Sosnowcu. Warsztaty rozpoczną się o godzinie 14:00 i potrwają do 17:00, natomiast teatrzyk czeka na dzieci o godzinie 17:00. Wstęp wolny!


Organizator

CH Auchan

 
Puławska 36
05-500 Piaseczno

 Poznaj średniowieczne historie i wyrusz w podróż do Meksyku