Jak wybrać nosideło turystyczne? « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Jak wybrać nosideło turystyczne?

-
Jak wybrać nosideło turystyczne?

Wybierając się z maluchem na szlak musisz zapewnić mu i sobie maksimum wygody i bezpieczeństwa. Jak wybrać nosidełko turystyczne dla dziecka? Pamiętaj, że zwykłe nosidełko nie ochroni Twojego malucha w przypadku wspólnej wywrotki, nie gwarantuje też dziecku komfortu niezbędnego podczas kilkugodzinnej wyprawy.
Zabierając dziecko na wyprawę w góry czy pieszy rajd dostarczasz mu wielu niezapomnianych wrażeń, a dodatkowo wzmacniasz jego odporność.
Niezwykle istotny jest zakup właściwego nosidła. Jego niezbędne elementy to:


  • wysokie oparcie

  • pasy bezpieczeństwa dla malucha

  • pas biodrowy (dla rodzica)

  • nóżka, która po rozłożeniu pozwoli na wygodne włożenie dziecka do nosidła oraz na stabilne postawienie nosidła wraz z dzieckiem na ziemi

  • przynajmniej jedna kieszeń

  • miękkie, wygodne szelkiDodatkowe wyposażenie to daszek przeciwsłoneczny, daszek przeciwdeszczowy i ponczo przeciwdeszczowe.
Zakup dobrego nosidła to wydatek rzędu kilkuset złotych. To jednak wydatek, który na pewno się opłaca. Można także skorzystać z ofert wypożyczalni.
Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.