Advertisement

ciąża i poród

dziecko

kobieta

dla dzieci

rodzina

podróże

zobacz koniecznie

Odstawienie od piersi

-
Odstawienie malucha od piersi może spowodować, że dziecko będzie się czuło odsunięte od mamy. Aby temu zapobiec zwróć uwagę na następujące kwestie:

* nie denerwuj się - maluch może płakać i złościć się jeśli nie dostanie upragnionego mleczka z piersi. var m3_u = (location.protocol=='https:'?'https://www.maluchy.pl/adserver/www/delivery/ajs.php':'http://www.maluchy.pl/adserver/www/delivery/ajs.php'); var m3_r = Math.floor(Math.random()*99999999999); if (!document.MAX_used) document.MAX_used = ','; document.write ("<\/scr"+"ipt>"); Nie wiń go za to, to normalne zachowanie, do tej pory zawsze dostawał.

* bądź konsekwentna - jeśli podjęłaś taką decyzję, to nie zmieniaj jej. Jeśli raz ulegniesz, maluch zorientuje się, że może Tobą manipulować.

* nie szczędź dziecku czułości - przez ssanie piersi maluch zaspokajał dodatkowo potrzebę bliskości z mamą. Teraz będzie mu tego brakowało. Spróbuj zastąpić mu tę bliskość w inny sposób, wymyśl inne preteksty do przytulania.

* poświęcaj maluchowi dużo uwagi - maluch może się obawiać, że wraz z piersią traci wspólny czas spędzany z mamą. Pokaż dziecku, że nadal jest dla Ciebie ważne i przeznacz jak najwięcej czasu na wpólną zabawę.
Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.