ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Kiedy dziecko nie chce spać

-
Jestes zmęczona po całym dniu a Twój brzdąc nie chce jeszcze spać. Nie wiesz co robić? Oto kilka sprawdzonych sposobów usypiania niemowląt i małych dzieci:
* dobrze jest gdy od razu po kąpieli kładziesz maluszka do łóżeczka, jeśli nie płacze i potrafi się soba zająć, spróbuj go zostawić. Jeśli jest zmęczony, zaśnie sam.
* możesz spróbować włączyć maluszkowi ulubioną muzykę. Znane melodie mogą go uspokoić i ukołysać do snu.
* opowiedz lub przeczytaj dziecku ciekawą bajkę na dobranoc. Pamiętaj jednak, że nie powinna to być straszna opowieść, bo na pewno nie wpłynie uspokajająco na Twoje maleństwo.
* maluch chętnie zasypia, gdy jest przy nim ukochana przytulanka, np. miś lub inna pluszowa zabawka. Może to być również kocyk bądź mała kołderka. Ważne jest, by było to coś miękkiego, ciepłego, coś, do czego można się przytulić.
* gdy dziecko ma kłopoty z zasypianiem, wychodź z nim na wieczorny spacer przed snem. Dawka świeżego powietrza pomoże zasnąć naszemu maluchowi.
Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.