Advertisement

ciąża i poród

dziecko

kobieta

dla dzieci

rodzina

podróże

zobacz koniecznie

Jak dobrać buty dla dziecka, czyli zdrowe stópki

-
Jak dobrać buty dla dziecka, czyli zdrowe stópki
Wybierając buty dla malucha pamiętajmy, że między czubkiem buta, a końcami palców powinno zostać ok 1,5 cm. Dlatego przed zakupami warto zmierzyć podeszwę stopy dziecka i dodać do wyniku 1,5 cm.
Wygodny but powinien być dopasowany w okoliczach podudzia, ale luźny w okolicach palców.

Niski obcas z kolei wspomaga równomierne rozłożenie ciężaru ciała na całej powierzchni stopy. var m3_u = (location.protocol=='https:'?'https://www.maluchy.pl/adserver/www/delivery/ajs.php':'http://www.maluchy.pl/adserver/www/delivery/ajs.php'); var m3_r = Math.floor(Math.random()*99999999999); if (!document.MAX_used) document.MAX_used = ','; document.write ("<\/scr"+"ipt>"); Zastanawiasz się na jak długo mogą wystarczyć buty? W pierwszych dwóch latach życia stopy dziecka
rosną ok. 2 cm rocznie. Pomiedzy 3 a 12 rokiem życia stopy rosną od 1,5 cm rocznie, a w kolejnych latach 1 cm na rok.
Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.