Dobór nart dla dzieci « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Dobór nart dla dzieci

-
Dobór nart dla dzieci
Narty dla dzieci możemy podzielić na trzy główne grupy : easy carve, allround i race.

Narty easy carve dla dzieciNarty z grupy easy carve są przeznaczone dla początkujących narciarzy, dzieci które stawiają pierwsze kroki na nartach. Narty te bardzo ułatwiają skręcanie i to już przy małych szybkościach.

Narty allroaund dla dzieciNarty allround przeznaczone są dla dzieci średnio zaawansowanych, które już pierwsze kroki na stoku mają za sobą, ale wciąż szlifują technikę. Narty te wybaczają błędy, ale na ich prowadzeniu trzeba się skupić. Pozwalają na jazdę ze średnią prędkością.

Narty race dla dzieciGrupa race przeznaczona jest dla dzieci bardzo dobrze jeżdżących ; młodych zawodników i „kandydatów” na zawodników. Do prowadzenia nart potrzebna jest nienaganna technika, narty są wymagające i przeznaczone do dużych szybkości.
Narty z grupy easy carve i allround powinny być krótsze od wzrostu dziecka o 5-10cm . Jeżeli dziecko jest lekkie i delikatne możemy odjąć jeszcze 5cm; jeżeli ma mocną budowę i jest silne można dodać 5 cm na długości. Narty race mogą być dłuższe, ale nie powinny przekraczać wzrostu dziecka. Dobór długości nart dla dzieci dostarcza zawsze rodzicom trudności. Z jednej strony chcemy kupić dla naszej pociechy narty odpowiednie, a z drugiej wiemy że dziecko rośnie i narty w kolejnym sezonie mogą być za krótkie. Narty dla naszej pociechy nie powinny być wyższe od niej, ale też nie powinny być krótsze niż wzrost dziecka – 15cm.
Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.