Dobór nart dla dorosłych « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Dobór nart dla dorosłych

-
Dobór nart dla dorosłych
Obecnie dostępnych jest wiele grup nart dla dorosłych, skupimy się na tych najpopularniejszych.
Narty z grupy easy carve są przeznaczone dla początkujących narciarzy, osoby które stawiają pierwsze kroki na nartach. Narty te bardzo ułatwiają skręcanie i to już przy małych szybkościach. Optymalna długość to wzrost narciarza – (15-20)cm.

Narty allround przeznaczone są dla narciarzy średnio zaawansowanych, którzy już pierwsze kroki na stoku mają za sobą, ale wciąż szlifują technikę. Narty te wybaczają błędy, ale na ich prowadzeniu trzeba się skupić. Pozwalają na jazdę ze średnią prędkością. Optymalna długość to wzrost narciarza – (10-15)cm.

Grupa slalom performance przeznaczona jest dla średnio i dobrze jeżdżących . Dla osób potrafiących już jeździć ale wciąż poprawiających swoją technikę. Narty przeznaczone są do krótkich i średnich skrętów o małej i średniej szybkości. Optymalna długość to wzrost narciarza – (15-20)cm.

Grupa slalom top przeznaczona jest dla bardzo dobrze jeżdżących ; zawodników amatorów i instruktorów. Do prowadzenia nart potrzebna jest nienaganna technika, narty są wymagające i nie wybaczają błędów. Narty przeznaczone są do krótkich i średnich skrętów o średniej i dużej szybkości. Optymalna długość to wzrost narciarza – (15-20)cm.

Grupa race przeznaczona jest dla bardzo dobrze jeżdżących ; zawodników amatorów i instruktorów. Do prowadzenia nart potrzebna jest nienaganna technika, narty są wymagające i nie wybaczają błędów. Narty przeznaczone są do długich i średnich skrętów o dużej i średniej szybkości. Optymalna długość to wzrost narciarza – (5-10)cm.

Do wszystkich grup można zastosować zasadę odjęcia 5cm dla osób lekkich, drobnych, o mniejszych zdolnościach do sportów; dodania 5 cm dla narciarzy ciężkich, silnie zbudowanych o dobrej koordynacji ruchowe.
Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.