Chrapanie nocne w ciąży « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Chrapanie nocne w ciąży

-
Chrapanie to dość często pojawiający się problem w czasie ciąży. Przyczyną może być silniejsze ukrwienie błon śluzowych w nosie, a tym samym ich obrzęk. Chrapanie nie jest groźne dla samej ciężarnej, może być za to dość uciążliwe dla otoczenia.

W celu zmniejszenia nocnego chrapania warto zadbać o odpowiednie warunki podczas snu. Temperatura w sypialni powinna być dość niska, a powietrze powinno być odpowiednio nawilżone, aby nasze śluzówki w nosie nie wysychały. Można też spać z głową nieco wyżej uniesioną na poduszkach lub ułożyć się do snu na boku.

Aby nawilżyć śluzówki, warto też używać spray do nosa z roztworem soli fizjologicznej lub żel zawierający w swoim składzie sól kuchenną.
Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.