ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Sposoby na nudności w ciąży

-

Barbara Rybicka - położna

Prywatna Szkoła Rodzenia BOBAS, Gdynia

Sposoby na nudności w ciąży
Oto kilka sposobów na złagodzenie nudności, wypróbuj któryś z nich:
* pogryzanie rodzynek, sucharków; produkty bogate w węglowodany szybko podnoszą poziom cukru we krwi, co zmniejsza nudności.
* stosuj głębokie oddechy, szczególnie przeponą.
* rozważ, czy nie ma przyczyn emocjonalnych wywołujących nudności, jeśli są porozmawiaj z kimś, kto jest w stanie je zrozumieć.
* przekąska bogata w białko, zjedzona na pół godziny przed pójściem spać, zapewnia utrzymanie prawidłowego poziomu glukozy we krwi w ciągu nocy, a tym samym zmniejsza poranne dolegliwości.
* popijanie ciepłej wody z octem winnym (jedna łyżeczka na szklankę): napój taki łagodzi nudności na jedną-dwie godziny.
* w bardzo nasilonych przypadkach można stosować leki homeopatyczne.
* wąchanie korzenia imbiru-jego zapach koi dolegliwości; można też pić napar ze sproszkowanego imbiru (1/2 łyżeczki zalej ½ litra wrzątku).
* należy unikać substancji, po których nudności się nasilają, a przed wstaniem z łóżka zjeść niewielki posiłek.
Pamiętaj, aby z łóżka wstawać powoli!!!
Avatar
Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.