Pożar w domu dziecka! « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Pożar w domu dziecka!

-
Pożar w domu dziecka!
W Domu Dziecka w Zabrzu w akcji ratowniczej uczestniczyły 4 zastępy straży pożarnej. Dziewiętnaścioro dzieci i ich opiekunów ewakuowano z zadymionego budynku.

Pożar wybuchł w domu dziecka przy ul. Park Hutniczy około godziny 20:00. Kpt. Wojciech Strugacz z PSP Zabrze poinformował, że pożar rozwinął się w jednym z pomieszczeń na pierwszym piętrze budynku, a jego przyczyna nie jest znana. Cały budynek jest zadymiony, wysoka temperatura zniszczyła część instalacji, także na korytarzu.

Dzieci będą mogły wrócić do domu dopiero po całkowitym dogaszeniu, przewietrzeniu i wyczyszczeniu budynku. Najbliższą noc dzieci spędzą w jednym z zabrzańskich hoteli. Inspektor nadzoru budowlanego oceni, kiedy obiekt będzie nadawał się do zamieszkania.
Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.