ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Groźny pożar! 12 dzieci rannych

-
Groźny pożar! 12 dzieci rannych
W wyniku pożaru budynku mieszkalnego do szpitala trafiło 12 osób, w tym dziewięcioro dzieci. Ogień pojawił się nocą w kamienicy w Ptakowicach (woj. śląskie) w środę.


Ogień pojawił się w mieszkaniu na pierwszym piętrze wielorodzinnego, dwukondygnacyjnego budynku, zamieszkanego 14 osób. Kiedy strażacy przybyli na miejsce, płomienie buchały z okien i zaczął palić się dach.

11 osób zdołało wydostać się z budynku przed przybyciem strażaków. Trzy kolejne zosatały ewakuowane. - Przy pomocy drabiny ewakuowali dwie kobiety i dziecko, ewakuacja przez klatkę schodową była już niemożliwa z powodu silnego zadymienia - relacjonował rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach Wojciech Poloczek.

Przyczynę pożaru próbuje ustalić policja z biegłym z zakresu pożarnictwa. Nie wiadomo również, czy mieszkańcy będą mogli ponownie zamieszkać w budynku - decyzję w tej sprawie podejmie powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. Do tego czasu pomoc lokatorom zapewni gmina.

Pożar

fot. zdjęcie ilustracyjne
Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.