Szok! Płonie katedra Notre Dame « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Szok! Płonie katedra Notre Dame

-
Szok! Płonie katedra Notre Dame
Pewnie wielu z Was odwiedziło tę katedrę, a inni marzyli by móc ją zobaczyć. Dziś wybuchł pożar w katedrze Notre Dame. Niestety walą się kolejne elementy budowli

Runęła iglica budowli, według rzecznika katedry płonie także całe wnętrze, którego prawdopodobnie nie uda się uratować.
W średniowiecznej katedrze prowadzono renowację iglicy nad nawą główną celem uszczelnienia. Prace te wymagają ogromnego rusztowania, ponieważ konstrukcja wznosi się do 100 m wysokości. Według sieci społecznościowych mogło dojść do pożaru rusztowania.

Teren wokół katedry został zabezpieczony, a osoby zgromadzone w pobliżu obiektu niezwłocznie ewakuowano. Zamknięto również okoliczne sklepy i restauracje. Nikt nie może zbliżyć się do katedry na odległość mniejszą niż 100 metrów, a strażacy cały czas próbują ugasić ogień. Prezydent Francji, Emmanuel Macron jest już na miejscu tragedii.

Pożar katedry Notre Dame
Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.