Advertisement
Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Sprawdź koniecznie
Warto kupić
Ważne tematy


III Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdrój

W dniach 7-9 września 2012 roku w Krynicy-Zdrój odbył się III Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego.
Do biegów dla dzieci i młodzieży zgłosiło się ponad 600 dziewczynek i chłopców.

W Programie Festiwalu zaplanowano rozegranie ponad 20 biegów o łącznej długości tras przekraczającej 200 km.

Trzy główne biegi to:
  • Życiowa Dziesiątka na najszybszej w Polsce trasie z Krynicy-Zdrój do Muszyny,
  • Koral Maraton – jeden z najtrudniejszych maratonów oraz
  • Bieg 7 Dolin – największy ultramaraton w kraju na dystansie 100 km wiodący szlakami Beskidu Sądeckiego.


Ponadto, na uczestników Festiwalu Biegowego w 2012 roku czekało wiele nowości – przede wszystkim, zawody rozpoczęły się już w piątek, 7 września, o godz. 19.00 – wystartowała Giełdowa Mila. Nowością był także Festiwal Sztafet Maratońskich, który został rozegrany w ramach Koral Maratonu. Drużyny złożone z 4 zawodników pokonujących kolejno odcinki 10 + 10 + 10 + 12,195 km.

Równie bogaty jak w poprzednich latach był program biegów dla dzieci na krynickim deptaku. Najmłodsi biegacze, czyli dzieci w wieku od 5 do 8 lat miały niepowtarzalną okazję pokonania minimaratonu, czyli dystansu 420 metrów. Dzieci starsze - od 9 do 12 roku życia zmierzyły się z dystansem 600 metrów, a uczestnicy w wieku od 13 do 16 lat wzięli udział w rywalizacji na dystansie 1000 metrów.

Miłośnicy biegania po górach spróbowali swoich sił na trasach anglosaskich na Jaworzynie, na których w 2013 roku zostaną rozegrane Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich. W Krynicy, już po raz trzeci, rozegrana została także rywalizacja na „Najszybszą Rodzinę w Polsce” oraz „Najszybszą Firmę w Polsce”.

„Tak duża liczba uczestników to niewątpliwy sukces biorąc pod uwagę, że nasza impreza narodziła się dopiero 3 lata temu – mówi pomysłodawca i organizator Festiwalu Biegowego Forum Ekonomicznego, Zygmunt Berdychowski. „Przede wszystkim udało się nam w rekordowo krótkim czasie dołączyć do grona największych wydarzeń biegowych w Polsce, a nasz ultramaraton – Bieg 7 Dolin, już dzisiaj jest największym tego typu biegiem w kraju i jednym z największych w Europie. Udało nam się również pozyskać Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich, które za rok odbędą się w ramach Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdrój”.

W czasie Festiwalu odbyły się także targi sprzętu sportowo-rekreacyjnego oraz wiele imprez kulturalnych, w tym m.in. koncerty i spotkania ze znanymi biegaczami. Nie zabrakło więc ani sportowych emocji, ani wspaniałej rozrywki, ani też szczególnie dla rodzin biegaczy – udanego wypoczynku w pięknym Beskidzie Sądeckim.
Więcej informacji na stronie: www.festiwalbiegowy.pl

Oto kilka galerii ze zdjeciami z Festiwalu:
http://www.maluchy.pl/galeria/aktywna-rodzina/biegi-deptaka-dziewczynki-5-6-lat-festiwal-biegowy-2012
http://www.maluchy.pl/galeria/aktywna-rodzina/biegi-deptaka-chlopcy-5-6-lat-festiwal-biegowy-2012
http://www.maluchy.pl/galeria/aktywna-rodzina/biegi-deptaka-dziewczynki-7-8-lat-festiwal-biegowy-2012
http://www.maluchy.pl/galeria/aktywna-rodzina/biegi-deptaka-chlopcy-7-8-lat-festiwal-biegowy-2012
http://www.maluchy.pl/galeria/aktywna-rodzina/biegi-deptaka-dziewczynki-9-10-lat-festiwal-biegowy-2012
http://www.maluchy.pl/galeria/aktywna-rodzina/koral-maraton-2012----------------------------------------------------------------------
Instytut Studiów Wschodnich
Organizatorem Festiwalu Biegowego, będącego integralną częścią Forum Ekonomicznego w Krynicy, jest Instytut Studiów Wschodnich. Od 1993 roku Instytut prowadzi działalność na rzecz współpracy pomiędzy państwami europejskimi, szczególnie Europy Środkowej i Wschodniej. Projekty realizowane na różnych szczeblach służą rozwojowi kontaktów politycznych, gospodarczych, kulturalnych i naukowych pomiędzy państwami tego regionu.

Forum Ekonomiczne
Forum w Krynicy organizowane jest przez Instytut Studiów Wschodnich od 1991 roku. Jego misją jest stworzenie korzystnego klimatu dla rozwoju współpracy politycznej i gospodarczej między Unią Europejską a krajami sąsiadującymi. Co roku na Forum przyjeżdża ponad 2500 gości – liderów życia politycznego, gospodarczego i społecznego oraz 500 dziennikarzy z blisko 60 krajów Europy, Azji i Ameryki. Jest to największe tego typu wydarzenie w Europie Środkowo-Wchodniej. Więcej informacji: www.forum-ekonomiczne.pl