Advertisement
Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Sprawdź koniecznie
Warto kupić
Ważne tematy


6. PZU Festiwal Biegowy w KrynicyPZU Festiwal Biegowy jeszcze większy i jeszcze szybszy!

Już po raz szósty w Krynicy-Zdroju i Muszynie pobiegną uczestnicy PZU Festiwalu Biegowego. Tegoroczna impreza, która odbędzie się w dniach 11-13 września proponuje wszystko to, co najlepsze w polskich biegach i Beskidzie Sądeckim. Nie zabraknie nowości!

Najwięcej zgłoszeń, jak co roku organizatorzy notują do Życiowej Dziesiątki. W ślady Justyny Kowalczyk, Roberta Korzeniowskiego, Henryka Szosta czy Yareda Shegumo ruszyć i pokonać najszybszą 10-kilometrową trasę w Polsce chce już blisko 2000 osób. Jest wśród nich wielu weteranów, którzy rozegrają tu mistrzostwa kraju, a także przedstawicieli służb mundurowych, który dołączą do Ogólnopolskiego Biegu Mundurowych z okazji 25-lecia uchwalenia ustawy o Policji. Najpopularniejszy bieg Festiwalu wystartuje w sobotę 12 września o godzinie 11.00 – to nowość. Nowością jest także nowa, jeszcze szybsza i bardziej komfortowa trasa z finiszem przy Centrum Rekreacji i Sportu Zapopradzie.

Spośród innych nowości programowych tegorocznej edycji krynickiej imprezy warto wymienić nowe trasy krótszego z festiwalowych ultramaratonów (64 km z Rytra do Krynicy-Zdrój) oraz dłuższego z biegów górskich (34 km z Piwnicznej-Zdrój do Krynicy-Zdrój). Oba biegi w tym roku finiszować będą na krynickim deptaku.

Sam Bieg 7 Dolin na dystansie 100 km zostanie rozegrany ponownie w randze Mistrzostw Polski w Ultramaratońskim Biegu Górskim. O tytuł najtwardszego biegacza w kraju powalczą uczestnicy biegowej etapówki Iron Run. W trzy dni pokonają m.in. górski ultramraton 64 km i maraton 42,195 km.

Festiwalowy klasyk, czyli Koral Maraton, zyskał w 2015 roku rangę Mistrzostw Polski Masters w Maratonie. O medale powalczą zawodnicy w wieku 35+, ale i wszyscy chętni, bo bieg zachowuje otwartą formułę z nagrodami dla najszybszych biegaczy.

A dwa dni potrwają Biegi Deptaka o Puchar RMF FM. Wszystko po to, by najmłodsi adepci biegania mogli bez pośpiechu i tłoku wystartować po swój pierwszy medal w życiu. Wyjątkowe będą w tym roku także pakiety startowe i nagrody dla dzieci.

Na krynickim deptaku premierę będą miały Bieg w Krawacie, Klubowe Mistrzostwa Polski w Biegach Sztafetowych oraz - Biegu Kibica.

Rangę mistrzostw kraju będą miały także dwie inne festiwalowe konkurencje – marsze nordic walking w wydaniu górskim i formule HILL.

Podczas Festiwalu po raz drugi rozstrzygnięte zostaną plebiscyty na Biegowe Wydarzenie Roku, którego laureat otrzyma nagrodę wartości 150 tys. zł., oraz na Biegowego Dziennikarza Roku, którego zwycięzca otrzyma 30 tys. zł. Kandydatury do plebiscytów można zgłaszać do końca lipca poprzez specjalne formularze na stronie Festiwalu. Głosowanie potrwa do 9 września.

Każda odsłona Festiwalu obfituje także w dodatkowe atrakcje, nie tylko dla biegaczy. Tak więc na krynickim deptaku odbyły się koncerty Budki Suflera, Golec uOrkiestry, Brathanków i Lachersów, a Forum Sport, Zdrowie Pieniądze gościło już największych mistrzów sportu w tym m.in. Irenę Szewińską, Małgorzatę Sobańską czy Jerzego Skarżyńskiego. Festiwalowe targi sprzętu sportowego gromadzą co roku ponad 100 wystawców najlepszych marek światowych – jest na nich wszystko czego potrzebuje miłośnik biegów.

6. PZU Festiwal Biegowy odbędzie się w dniach 11-13 września w Krynicy-Zdrój. Program imprezy obejmuje ponad 20 konkurencji na dystansach od 300 metrów do 100 km, a łączna długość tras przekracza 300 km. Pula nagród Festiwalu wynosi 450 000 złotych, a nagrodą główną będzie samochód osobowy, który zostanie rozlosowany wśród wszystkich zawodników którzy ukończą Koral Maraton. Lista startowa imprezy obejmuje już ponad 6 500 nazwisk.

Zapisy do imprezy: TUTAJ

Zapraszamy do Krynicy-Zdrój i Muszyny!

----------------------------------------------------------------

VI PZU Festiwal Biegowy - www.festiwalbiegowy.pl

PZU Festiwal Biegowy to najwszechstronniejsza i jedna z największych imprez biegowych w Polsce. Impreza obejmuje blisko 30 biegów na dystansach od 300 metrów do 100 km, a łączna długość tras przekracza 300 km. W Krynicy rozgrywane są m.in. Mistrzostwa Polski w Ultramaratońskim Biegu Górskim (Bieg 7 Dolin na 100 km) oraz Mistrzostwa Polski Masters w biegu na 10 km (Życiowa Dziesiątka) oraz maratonie (Koral Maraton), a we wszystkich biegach Festiwalu uczestniczy blisko 7 000 osób.

Pula nagród Festiwalu wynosi 450 000 złotych, a nagrodą główną jest samochód osobowy, losowany jest wśród wszystkich uczestników festiwalowego maratonu. Podczas Festiwalu rozstrzygane są prestiżowe plebiscyty na „Biegowe Wydarzenie Roku” i „Biegowego Dziennikarza Roku”, z nagrodami w wysokości 150 000 zł oraz 30 000 zł.