ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Uwaga! Epidemia grypy tuż za granicami Polski

-
Uwaga! Epidemia grypy tuż za granicami Polski
Liczba chorych na grypę rośnie w każdym z regionów Czech Najwięcej przypadków zachorowań jest w kraju libereckim, poinformowało czeskie ministerstwo zdrowia. Liczba zarażonych wirusem wzrosła o 18 procent w stosunku do ubiegłego tygodnia

Najnowsze dane zebrane przez Państwowy Instytut Zdrowia potwierdzają, że na całym terenie Czech wystąpiła epidemia grypy. Krążą dwa typy wirusa, ale więcej jest grypy typu B - wyjaśniła szefowa nadzoru higienicznego, wiceminister w resorcie zdrowia, Eva Gottvaldova. Przypomniała również, że epidemia grypy zwykle utrzymuje się przez 6 tygodni.

W tegorocznym sezonie grypowym w Czechach zmarło już 10 osób. Hospitalizowano 57 pacjentów z poważnymi objawami choroby.
Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.