Lekarze stwierdzili u dziewczynki śmierć mózgu. Dała znać mamie, że żyje! « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Lekarze stwierdzili u dziewczynki śmierć mózgu. Dała znać mamie, że żyje!

-
Lekarze stwierdzili u dziewczynki śmierć mózgu. Dała znać mamie, że żyje!
14-letnia dziewczynka ze stanu Michigan w USA, u której orzeczono tzw. śmierć mózgową, w ostatniej chwili uratowała się przed pobraniem narządów. Dała mamie znak, że żyje.

Abigail Kopf została postrzelona w głowę w lutym 2016 przez kierowcę Ubera Jasona Briana Daltona w okolicach Kalamazoo. Dziewczynkę przewieziono do szpitala, gdzie podłączono ją do aparatury podtrzymującej życie. Niestety lekarze Szpitala Metodystów „Bronson” stwierdzili następnego dnia u tzw. śmierć mózgu. Abigail jednak żyła i próbowała dać znać mamie, że nie jest martwa. Ścisnęła jej dłoń, a potem zaczęła się z nią komunikować, wystawiając jeden lub dwa palce dłoni.

Mama wezwała lekarzy, którzy przygotowywali się już do pobrania narządów. Zaczęto zadawać pytania, a dziewczynka odpowiadała na nie, wystawiając kciuk w górę.
Mimo krytycznego stanu Abigail dochodziła do siebie. To film, na którym dziewczynka jeszcze w tym samym roku opuszcza szpital.Mimo późniejszych komplikacji niedoszła dawczyni organów we wrześniu 2017 wróciła do szkoły.
Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.