ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Ta zasypka dla dzieci zdaniem sądu mogła powodować raka. Producent przegrywa kolejny proces

-
Ta zasypka dla dzieci zdaniem sądu mogła powodować raka. Producent przegrywa kolejny proces
Sąd w Kalifornii przyznał umierającej kobiecie 29 mln USD uznając iż produkt koncernu, w którym znajdowały się kancerogeny, przyczynił się do jej choroby nowotworowej. Johnson & Johnson przegrał już siódmą rozprawę wytoczoną przez ofiarę jego zasypki dla dzieci.

Joseph Satterley, prawnik kobiety uznanej za ofiarę zasypki Johnson & Johnson powiedział m.in.:
- Setki wewnętrznych dokumentów Johnson & Johnson pokazuje prawdę, która była ukrywana od lat. Jesteśmy dumni z ciężkiej pracy ławy przysięgłych i przekonani, że inni ławnicy w przyszłych procesach podobnie będą decydować w oparciu o naukę i prawo.

To pierwsza porażka spółki od czasu zasądzenia w ubiegłym roku przez sąd w Missouri 4,69 mld USD odszkodowania dla 22 kobiet, które oskarżały produkt Johnson & Johnson o przyczynienie się do choroby nowotworowej.

Walkę z koncernem kosmetycznym wygrał także Stephen Lanzo. Mężczyzna stosował talk Johnson & Johnson przez 30 lat. W 2016 roku wykryto u niego międzybłoniaka – nowotwór złośliwy, który atakuje płuca, osierdzie i serce. Dwa lata później Lanzo wywalczył 117 mln dolarów odszkodowania.

Ta zasypka wg sądu powodowała raka
Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.