Producent wycofuje miliony łóżeczek dla niemowłąt. Dzieci w nich umierają « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Producent wycofuje miliony łóżeczek dla niemowłąt. Dzieci w nich umierają

-
Producent wycofuje miliony łóżeczek dla niemowłąt. Dzieci w nich umierają
Jeden z największych na świecie producentów mebli i akcesoriów dla dzieci wycofał ze sprzedaży niemal 5 milionów swoich przenośnych łóżeczek Rock 'n Play po doniesieniach łączących produkt z dziesiątkami zgonów małych dzieci

Wycofanie ogłosiła amerykańska Komisja do spraw Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich. Stwierdzono, że w łóżeczkach Rock 'n Play Fisher Price zmarło co najmniej 30 niemowląt - produkt jest na rynku od 2009 roku

W oświadczeniu właściciel firmy Fisher-Price Mattel potwierdził dobrowolne wycofanie produktu z rynku. Komisja poinformowała, że do śmierci 10 dzieci doszło, gdy przekręciły się z pleców na brzuch lub bok.

Fisher-Price ostrzegł klientów, aby przestali używać łóżeczek, gdy tylko dziecko będzie w stanie samo się przekręcać. Wycofanie produktu dotyczy około 4,7 mln produktów. Konsumentów wezwano do skontaktowania się z Fisher-Price w celu uzyskania zwrotu pieniędzy.

Dzieci umierały w łóżeczkach
Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.