ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Salmonella w przedszkolach! 13 dzieci trafiło do szpitali

-
Salmonella w przedszkolach! 13 dzieci trafiło do szpitali
W dwóch warszawskich przedszkolach doszło do zatrucia salmonellą. Jedzenie było dostarczane przez tę samą firmę cateringową - do 31 maja zatrucie zostało potwierdzone u 27 dzieci, a 13 z nich trafiło do szpitala

W placówkach, gdzie wykryto chorobę, Sanepid prowadzi kontrolę - chodzi o Niepubliczne Przedszkole z grupą żłobkową "Kraina uśmiechu" przy ul. Myśliborskiej 42 oraz Punkt Przedszkolny Montessori Stepping Stones przy ul. Przyczółkowej 140.

Obydwa przedszkola są zaopatrywane w posiłki przez tę samą firmę cateringową. Inspektorzy zakazali podawania posiłków i przeprowadzili kontrole w przedszkolach i miejscu, gdzie przygotowywane było jedzenie.

Jedzenie dostarczała firma DietBoxKids, na stronie internetowej firmy widnieje oświadczenie dotyczące zatrucia. Właściciel przeprasza za zaistniałą sytuację i zapewnia, że zrobiono wszystko, aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo. Firma chwilowo wstrzymała dostarczanie posiłków do przedszkoli oraz podjęła kolejne kroki: zleciła dodatkowe badania pracowników i zleciła pełną dezynfekcję zakładu produkcyjnego oraz zleciła badania laboratoryjne.

Karetka

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.