ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Uwaga! Popularny lek dla dzieci wycofany ze sprzedaży

-
Uwaga! Popularny lek dla dzieci wycofany ze sprzedaży
Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał z obrotu na terenie kraju dwie serie syropu uzupełniającego niedobory wapnia w organizmie Calcium Polfarmex o smaku truskawkowym - powodem jest niewłaściwy zapach produktu leczniczego.

Decyzja GIS dotyczy syropu Calcium Polfarmex o numerach serii: 060518 (data ważności 05.2020) oraz 011118 (data ważności 11.2020).

Podmiotem odpowiedzialnym jest POLFARMEX S.A., z siedzibą w Kutnie.

GIF przekazał, że do Inspektoratu wpłynął wniosek podmiotu odpowiedzialnego o wycofanie określonych serii produktu w związku z niespełnianiem wymagań jakościowych, z uwagi na niewłaściwy zapach.

Calcium


Lek Calcium Polfarmex, zawierający wapń w postaci łatwo przyswajalnych soli organicznych: glubionianu i laktobionianu, uzupełnia niedobory wapnia w organizmie.

Pilne
Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.