ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Ważne dla urlopowiczów - 6 kąpielisk w województwie pomorskim zamknięto!

-
Ważne dla urlopowiczów - 6 kąpielisk w województwie pomorskim zamknięto!
Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o zamknięciu sześciu kąpielisk morskich - w Gdyni, na Helu oraz w Krynicy. Powodem zakazu kąpieli jest zakwit sinic.

Wysokie temperatury panujące na polskim morzem powodują kolejny zakwit sinic tego lata. Wg informacji otrzymanych z Głównego Inspektoratu Sanitarnego, w województwie pomorskim, zamknięto sześć z około 60 morskich kąpielisk.

Czerwona flaga została wywieszona w kąpielisku Gdynia Redłowo, w kąpielisku nr 3 "Mała Plaża" na Helu oraz we wszystkich czterech kąpieliskach w Krynicy: Korczaka, Port oraz Bulwar Słoneczny 1 i 2.

Sanepid zamknął kąpieliska przez sinice. Sytuacja może się zmienić w każdym momencie, dlatego wybierając się na urlop nad morze, warto upewnić się na stronach GIS, czy można kąpać się w wybranym przez siebie miejscu.

GIS zamyka plaże nad Bałtykiem

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.