Uwaga! Te krople do oczu zostały wycofane! « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Uwaga! Te krople do oczu zostały wycofane!

-
Uwaga! Te krople do oczu zostały wycofane!
13 lipca 2020 r. Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał decyzję wycofującą pojedyncze serie dwóch produktów leczniczych – kropli do oczu Allergo-COMOD i Timo-COMOD 0,5%.

Wycofanie serii obu leków nastąpiło na wniosek podmiotu odpowiedzialnego. Przyczyną wycofania nie były nieprawidłowości w zakresie działania i jakości leków, a problemy związane z ich opakowaniem bezpośrednim. Producent leków otrzymał wiele reklamacji, które dotyczyły niewłaściwej wielkości kropli lub braku możliwości podania kropli z dozownika. W trakcie postepowania wyjaśniającego sprawę okazało się, że winowajcą są nieprawidłowości w zakresie montażu obudowy pompki dozownika.

Zakrapianie oka


Zgodnie z decyzjami wydanymi dnia 13 lipca 2020 r. wycofano z obrotu na terenie całego kraju produkty lecznicze:

Allergo-COMOD (Natrii cromoglicas), 20 mg/ml, krople do oczu, roztwór, butelka 10 ml o numerze serii 251774 i dacie ważności 30.04.2020
Timo-COMOD 0,5% (Timololum), 5 mg/ml, krople do oczu, roztwór, butelka 10 ml o numerze serii 296072 i dacie ważności 30.06.2020
Podmiotem odpowiedzialnym jest Ursapharm Poland Sp. z o.o. Niniejszym decyzjom GIF nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Zakrapianie oka
Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.