ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Ważne! Dla turystów wybierających się na wakacje do Grecji

-
Ważne! Dla turystów wybierających się na wakacje do Grecji
Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa i wzrost zakażeń w ostatnich dniach, w Grecji w najbardziej popularnych miejscach turystycznych, wprowadzane są kolejne obostrzenia. Od wtorku 11 sierpnia do 23 sierpnia będą obowiązywały nowe ograniczenia, które mogą zaskoczyć szczególnie turystów. W zależności od sytuacji epidemicznej w Grecji, ograniczenia mogą zostać przedłużone.

Na Mykonos, Santorini, Korfu, Rodos i na Krecie bary i restauracje będą działać krócej - tam wprowadzona została godzina policyjna dla restauracji i barów. Te obiekty od północy do godziny 7.00 rano będą zamknięte.

Ponadto wszyscy turyści z Belgii, Czech, Holandii, Hiszpanii i Szwecji będą musieli mieć zaświadczenia, że są zdrowi muszą, tym samym muszą przedstawić ujemny wynik testu na COVID-19. Negatywny wynik testu na koronawirusa będzie wymagany także od każdego wjeżdżającego do Grecji drogą lądową. Obowiązuje to wszystkich, włącznie z obywatelami Grecji.

Od 17 sierpnia zostaną także wzmożone kontrole na plażach i w restauracjach. Rząd podjął również decyzję o zawieszeniu zgromadzeń publicznych m.in. koncertów, na których publiczność nie siedzi.

Nowe obostrzenia w Grecji
Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.