Ważne! Szczepionka Pfizer BioNTech skuteczna dla dzieci! « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Ważne! Szczepionka Pfizer BioNTech skuteczna dla dzieci!

-
Ważne! Szczepionka Pfizer BioNTech skuteczna dla dzieci!
Koncern Pfizer BionTech poinformował, że wyprodukowana przez nich szczepionka na Covid-19 jest skuteczna i bezpieczna dla dzieci w wieku od 12 do 16 lat. W najbliższym czasie Producent wystąpi o jej dopuszczenie na rynek amerykański. Do tej pory szczepionka była dopuszczona do stosowania wyłącznie u osób powyżej 16. roku życia.

Badania przeprowadzone na dzieciach w wieku 12-15 lat wykazały, że zaszczepienie preparatem Pfizer/BioNTech spowodowało silną reakcję w postaci antyciał, uodparniającą na zakażenie koronawirusem. Producent ma nadzieję, że uda się rozpocząć szczepienia nastolatków przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Badania kliniczne przeprowadzono na grupie 2260 nastolatków. Połowa grupy otrzymała zastrzyk placebo i wśród tych dzieci stwierdzono 18 zakażeń koronawirusem, z kolei druga połowa otrzymała pełne szczepienie preparatem Pfizera i tu nie odnotowano żadnego zachorowania na COVID-19.

szczepionka dla dzieci
Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.