ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Te popularne śpiworki są niebezpieczne dla dzieci!

-
Te popularne śpiworki są niebezpieczne dla dzieci!
W europejskim systemie szybkiego ostrzegania o produktach niebezpiecznych pojawiło się ostrzeżenie nt. śpiworka babe-jou - nr art. 3006. To letni śpiwór z muślinu o długości 90 cm.

W śpiworze znajduje się otwór, który umożliwia przeniknięcie palca dziecka. Może to spowodować niedokrwienie palca na wypadek, gdyby pozostał w pułapce. Ponadto górny przystanek łącznika prowadnicy przy otwarciu szyi jest umieszczony na górze zamiast na dole produktu. Jeśli rodzic nie zamknie całkowicie suwaka, dziecko może wślizgnąć się do śpiwora i się udusić.

Produkt nie jest zgodny z wymogami dyrektywy w sprawie ogólnego bezpieczeństwa produktów oraz z odpowiednią normą europejską EN 16781:2018 i został wycofany z rynku

spiworek


uwaga


Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.