ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Jak zgłosić dziecko samodzielnie na test w kierunku SARS-CoV-2!

-
Jak zgłosić dziecko samodzielnie na test w kierunku SARS-CoV-2!
Zaraz po Wielkanocy od wtorku uruchomiony został formularz kwalifikacji dzieci na test na koronawirusa. Teraz dziecko można zgłosić na test samodzielnie, korzystając z formularza w Internecie, który musi być podpisany profilem zaufanym przez rodzica lub opiekuna.

Jeśli Twoje dziecko ma niepokojące objawy, teraz możesz samodzielnie zapisać go na test przez Internet. Jeśli podejrzewasz u swojego dziecka zakażenie koronawirusem wypełnij prosty formularz kwalifikacyjny.

Po wypełnieniu formularza kwalifikacyjnego, rodzic otrzyma informację, czy dziecko kwalifikuje się na test w kierunku SARS-CoV-2. Jeśli dziecko zostanie zakwalifikowane, należy wybrać opcję zlecenie online i zalogować się przez profil zaufany. Przy uzupełnianiu danych potrzebny będzie PESEL dziecka lub dokument tożsamości. Po wysłaniu zgłoszenia automatycznie zostanie wystawione zlecenie na test.

Po wystawieniu zlecenia na test rodzic otrzyma SMS z propozycją miejsca i godziny wykonania testu. Jeśli w okolicy nie będzie wolnych terminów rodzic w SMSie otrzyma link do systemu eKolejka, w którym może samodzielnie wybrać miejsce i termin wymazu.

Ważne! W momencie wystawienia zlecenia na test w kierunku SARS-CoV-2 dziecko rozpoczyna kwarantannę. Jeśli wynik testu będzie pozytywny, kwarantanna zmieni się w izolację domową. Jeśli wynik testu będzie negatywny, kwarantanna zostanie zakończona.

Zlecenie na test w kierunku SARS-CoV-2 może wystawić również każdy lekarz POZ (podstawowej opieki zdrowotnej) oraz Nocnej Pomocy Lekarskiej.

Dziecko test na COVID
Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.