Obostrzenia przedłużone, z wyjątkiem jednego! « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Obostrzenia przedłużone, z wyjątkiem jednego!

-
Obostrzenia przedłużone, z wyjątkiem jednego!
Pandemia w dalszym ciągu nie odpuszcza. Na konferencji prasowej Minister Zdrowia poinformował, że mamy apoguem trzeciej fali, jeśli chodzi o liczbę zachorowań. Wobec powyższego dotychczasowe obostrzenia będą dalej obowiązywać z wyjątkiem jednego.

Rząd zdecydował o przedłużeniu obostrzeń obowiązujących do 18.04.2021 o kolejny tydzień. Przedłużenie ma jeden wyjątek - od najbliższego poniedziałku, czyli od 19.04.2021 dzieci będą mogły wrócić do przedszkoli i żłobków.

Dodatkowo do 3.05.2021 przedłużono też restrykcje związane z hotelami i obiektami noclegowymi. Oznacza to, że na czas majówki miejsca te pozostają zamknięte.

Poza przedszkolami, żłobkami i hotelami zmiany dotkną jeszcze tylko możliwości uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Rząd zdecydował, że będzie on dozwolony.

Wg Ministra Zdrowia wydłużenie większości obowiązujących restrykcji "ma na celu zminimalizowanie obciążenia infrastruktury szpitalnej i respiratorowej".

Obostrzenia od 14 kwietnia
Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.