Szczepienia na COVID-19 dla 12-latków - jest rekomendacja Rady Medycznej « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Szczepienia na COVID-19 dla 12-latków - jest rekomendacja Rady Medycznej

-
Szczepienia na COVID-19 dla 12-latków - jest rekomendacja Rady Medycznej
Rada medyczna do spraw COVID-19 przy Premierze RP podjęła decyzję dotyczącą szczepień dzieci od 12 roku życia. Rada rekomenduje szczepienia przeciw COVID-19 osób od 12 do 15 roku życia preparatem Cominarty, produkowanym przez koncern BioNTech/Pfizer.

W piątek Europejska Agencja Leków (EMA) podjęła decyzję o zatwierdzeniu szczepionki firmy Pfizer/BioNTech dla grupy wiekowej 12-15 lat. Dziś z kolei na posiedzeniu Rady Medycznej przy Premierze RP została przyjęta rekomendacja dotycząca szczepień grupy 12+. Rada rekomenduje szczepienia przeciw COVID-19 osób od 12. do 15. roku życia preparatem Comirnaty.

Dzieci w wieku 12-15 lat będą otrzymywały szczepionkę w tym samym schemacie, co osoby dorosłe, czyli dwie dawki dawki domięśniowo w odstępie co najmniej trzech tygodni. Szczepienia maja się rozpocząć w wakacje.

Szczepienie COVID dzieci
Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.