ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Ruszają szczepienia dzieci od 12 roku życia. Sprawdź od kiedy!

-
Ruszają szczepienia dzieci od 12 roku życia. Sprawdź od kiedy!
W odniesieniu do decyzji Europejskiej Agencji Leków (EMA) oraz rekomendacji Rady Medycznej przy Premierze RP od 7 czerwca rozpocznie się szczepienie dzieci w wieku od 12 do 15 lat na COVID-19. Dzieci będą szczepione preparatem Cominarty, produkowanym przez koncern BioNTech/Pfizer.

Szczepienia dzieci z grupy wiekowej 12-15 lat będą się odbywały w punktach szczepień populacyjnych i powszechnych. Szczepienia w szkołach rozpoczną się od września.

Cały czas trwają badania nad dopuszczeniem do szczepień dzieci od 7 lat, jest spora szansa że we wrześniu będą ich wyniki. Jeśli wyniki badań okażą się pozytywne, będą podejmowane decyzje również w sprawie szczepień dzieci młodszych.
Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.