ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Pfizer rusza z badaniami szczepionki przeciw COVID-19 u najmłodszych dzieci - między innymi w Polsce

-
Pfizer rusza z badaniami szczepionki przeciw COVID-19 u najmłodszych dzieci - między innymi w Polsce
Koncern farmakologiczny Pfizer zapowiedział badania kliniczne nad szczepionką przeciw COVID-19 z udziałem dzieci w wieku od 6 miesięcy do 11 lat, takie badania mają się odbyć między innymi w Polsce. W badaniach weźmie udział 4,5 tysiąca dzieci.

Koncern poinformował, że pierwsza faza testów w USA z udziałem 144 dzieci wykazała silną odpowiedź układu odpornościowego i nie wykazała problemów z bezpieczeństwem. W drugiej fazie badań z udziałem 4,5 tys. dzieci badane będą dwa reżimy dawkowe - 10 mikrogramów dla dzieci w wieku 5-11 lat i 3 mikrogramów dla młodszych. Dorośli oraz dzieci powyżej 12 lat otrzymują 30 mikrogramów. Pozytywne wyniki pierwszej fazy badań spowodowały, że druga faza badań klinicznych zostanie przeprowadzona w USA, Finlandii, Polsce i Hiszpanii.

Pfizer przewiduje, że pierwsze wyniki badań wśród grupy dzieci 5-11 lat spodziewane są we wrześniu, zaś młodszych - w październiku lub listopadzie.

Preparat Pfizer BioNTech został już dopuszczony do zastosowania dla dzieci w wieku 12-15 lat w USA i UE. W USA co najmniej jedną dawkę szczepionki otrzymało już prawie 7 mln nastolatków. W tej grupie wiekowej w badaniach klinicznych wzięło udział 2260 nastolatków.

Szczepienie COVID dzieci


Źródło: PAP
Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.