ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Powódź w Belgii. Polskie dzieci czekają na ewakuację!

-
Powódź w Belgii. Polskie dzieci czekają na ewakuację!
Od kilku dni w wielu częściach Belgii padają intensywne deszcze, co spowodowało liczne powodzie i podtopienia - powódź nawiedziła między innymi ośrodek wczasowy Polskiej Macierzy Szkolnej w Comblain-la-Tour w Walonii na wschodzie kraju. Woda odcięła drogę do ośrodka i ponad 60 polskich dzieci wraz z opiekunami czeka na ewakuację.

Wszystkie drogi dojazdowe do ośrodka są zalane, a do budynku w tej chwili można dostać się tylko łodzią. Organizatorzy kolonii czekają na ewakuację, która wg belgijskich władz jest obecnie niemożliwa.

Dzieci i opiekunowie są bezpieczni, mają dostęp do wody i jedzenia, a także energii elektrycznej. W piątek rano ewakuację ma przeprowadzić belgijska armia, dzieciom i opiekunom będzie zapewniona opieka medyczna oraz wszelkie dodatkowe wsparcie. Dzieci zostaną przewiezione autokarami do Stałego Przedstawicielstwa RP przy UE w Brukseli, skąd rodzice będą mogli je odebrać.

Konsul RP w Belgii przekazał, że władze Belgii chcą, by polskie dzieci pozostały na ten moment wraz z opiekunami na terenie ośrodka, jest to obecnie najbezpieczniejsze. Dodał jeszcze, że w tej chwil władze belgijskie nie mają pontonów do ewakuacji. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez burmistrza Comblain-la-Tour czekają na pomoc z Francji.

Powódź ewakuacja dzieci
Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.